Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Na pomoc pokrzywdzonym

W najbliższym tygodniu obchodzony jest „Tydzień  Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej już od 2018 roku wspiera ofiary przestępstw, osoby im najbliższe oraz świadków przestępstw, prowadząc działania na rzecz poprawy ich życia, niosące potrzebującym skuteczną pomoc.

Dzięki współfinansowaniu Funduszu Sprawiedliwości, wspieramy ich poprzez udzielanie bezpłatnej pomocy - zapewniamy wsparcie zarówno w odnalezieniu równowagi psychicznej, pomoc prawną, jak i materialną. Możliwe jest uzyskanie pomocy w dopłatach do czynszu, pobytu dzieci w przedszkolach i żłobkach, finansowaniu zakupu żywności, odzieży czy środków czystości. Finansujemy szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe, bilety komunikacji publicznej, zakup niezbędnego sprzętu AGD i mebli, a także kolonie dla dzieci i weekendowe wyjazdy rodzinne o charakterze wytchnieniowym.

Pomoc ta jest przyznawana z uwzględnieniem aktualnych rzeczywistych potrzeb osób dotkniętych przestępstwem. Pomocą mogą być objęte osoby dorosłe oraz dzieci.

Na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej działa 9 Punktów Pomocy Pokrzywdzonym, do których ofiary przestępstw mogą zwrócić się o pomoc. Znajdują się w Koszalinie – w siedzibie diecezjalnej Caritas, Sianowie, Kołobrzegu, Darłowie, Białogardzie, Szczecinku, Połczynie–Zdroju, Złocieńcu i Wałczu.

W najbliższym tygodniu nasi pracownicy czekają na osoby dotknięte przestępstwem od poniedziałku do soboty podczas wydłużonych dyżurów. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Caritas lub pod całodobowym numerem telefonu: 532-460-213.

Biuro parafialne:

wtorek - piątek

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.