Żywy Różaniec

Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – to nazwa modlitwy, w której rozważamy zbawcze tajemnice z życia Jezusa i Maryi. Mamy głębokie przekonanie, że modlitwa ta jest źródłem wielu łask.
Wspólnota Różańcowa modli się w intencjach papieskich, misyjnych i parafialnych oraz spotyka się na czuwaniach przed większymi uroczystościami w naszej Parafii.

Obietnice Matki Bożej dla odmawiających Różaniec święty dane błogosławionemu Alanowi de la Roche:

1. Wszyscy, którzy wiernie Mi służyć będą odmawiając Różaniec św. otrzymają pewną szczególną łaskę.
  2. Wszystkim odmawiającym pobożnie mój Różaniec przyrzekam Moją szczególniejszą opiekę i wielkie łaski.
  3. Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwości, usunie grzechy, wytępi herezje.
  4. Cnoty i święte czyny zakwitną - najobfitsze zmiłowanie uzyska dla dusz od Boga; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych; o, ileż dusz uświęci ta modlitwa.
  5. Dusza, która poleca Mi się przez Różaniec - nie zginie.
  6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie Różaniec św., rozważając równocześnie Tajemnice Święte nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym - wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne.
  7. Prawdziwi czciciele Mego Różańca nie umrą bez Sakramentów Świętych.
  8. Chcę, aby odmawiający Mój Różaniec, mieli w życiu i przy śmierci światło i pełnię łask, aby w życiu i przy śmierci uczestniczyli w zasługach Świętych.
  9. Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które Mnie czciły modlitwą różańcową.
  10. Prawdziwi synowie Mego Różańca osiągną wielką chwałę w niebie.
  11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz.
  12. Rozszerzającym Mój Różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie.
  13. Uzyskałam u Syna Mojego, aby wpisani do Bractwa Mojego Różańca - mieli w życiu i przy śmierci za braci wszystkich mieszkańców nieba.
  14. Odmawiający Mój Różaniec są Moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna Mojego Jednorodzonego.
  15. Nabożeństwo do Mego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba.

Spotkania wspólnoty Żywego Różańca odbywają się:

- w I niedziele miesiąca o g. 17:00 – zmiana tajemnic różańcowych,
- w I wtorki miesiąca po Mszy świętej o g. 18:00 – spotkanie formacyjne,
- w każdy wtorek o g. 17:30 – wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą świętą.

Wspólnota Żywego Różańca naszej ParafiiNa zdjęciu widać naszą parafialną wspólnotę Żywego Różańca w listopadzie 2011 r. - wówczas w naszej Parafii istniały cztery Róże Różańcowe. Jedną Różą tworzy 20 osób. Róża Różańcowa odmawia codziennie cały różaniec, przy czym każdy z członków danej Róży modli się codziennie w podanych intencjach tylko jedną wyznaczoną tajemnicą różańca.
Obecnie mamy 17 róż żeńskich, 4 róże męskie i 4 róże młodzieżowe, a okresowo tworzona jest także róża dziecięca.
Nasza wspólnota jest obecnie największą w Parafii i liczy 500 osób i ciągle rośnie!
Nazwy Róż wraz z opiekunami (tzw. zelatorami) umieszczamy poniżej.

I Róże żeńskie

1. Róża młodzieżowa św. Marii Goretti - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz,
2. Róża młodzieżowa św. Stanisława Kostki - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz,
3. Róża młodzieżowa bł. Karoliny Kózkówny - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz,
4. Róża młodzieżowa św. Dominika Savio - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas. Wystarczy wyrazić taką chęć wobec kapłana naszej Parafii albo po prostu przyjść na spotkanie.

Grupą opiekuje się ks. Proboszcz:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Intencje modlitewne na luty 2024 r.

Intencja ogólna: Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich chorych i cierpiących Parafian, aby łącząc swoje cierpienia z krzyżem Chrystusa, czerpali duchową siłę do trwania w wierze.

Intencje modlitewne na marzec 2024 r.

Intencja ogólna: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

Intencja parafialna: Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych i Triduum Paschalnego.

Nagranie konferencji formacyjnej w dn. 3 listopada 2020 r.