I Komunia Święta

Przygotowanie do sakramentu I Spowiedzi i I Komunii Świętej trwa cały rok.
Obejmuje ono uczestnictwo w:

• Eucharystii niedzielnej (najlepiej o godz. 10:30),
  • nabożeństwach okresowych (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa),
  • katechezie szkolnej.

Rodzice dzieci komunijnych spotykają się raz w miesiącu, by wysłuchać konferencji dotyczącej przeżywania wiary oraz tego w jaki sposób przeżyć czas I Komunii św.

Podstawowe informacje:

Akt chrztu dziecka trzeba oddać do końca stycznia (jeśli dziecko jest ochrzczone poza parafią św. Wojciecha), gdy w naszej parafii to wystarczy przynieść kartkę z następującymi informacjami: imię i nazwisko dziecka oraz datę chrztu św.

Do komunii należy kupić dziecku: różaniec, książeczkę, świecę, medalik.

Dzieci powinny potrafić wykonać znak krzyża i znać następujące modlitwy "Ojcze nasz", "Zdrowaś Maryjo", "Chwała Ojcu", "10 przykazań Bożych" oraz formułę spowiedzi św., którą rodzice otrzymają podczas spotkania w kościele.

Prosimy o zakupienie dzieciom książeczek do nabożeństwa. Pozwólmy, aby dziecko samo sobie taką książeczkę wybrało, tak by jemu podobała, a przez to była często wykorzystywana.

Ważne terminy:

Wszelkich informacji udziela: ks. Grzegorz Szymanowski