Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Jadwiga Pawlak, l. 72.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Zapraszamy codziennie do środy od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w Wielką Sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

Poza czasem sprawowania Eucharystii do czwartku włącznie nasz kościół jest otwarty.  Prosimy o zachowanie wskazania, aby w kościele czy w kaplicy nie przebywało równocześnie więcej niż pięć osób.

 1. W tym tygodniu chętnie będziemy służyć sprawując sakrament pokuty i udzielając indywidualnie po spowiedzi Komunii świętej. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa będziemy służyć spowiedzią świętą w salkach parafialnych. Na spowiedź świętą prosimy oczekiwać w kościele – przy zachowaniu wymogu maksymalnej liczby 5 osób.

Spowiedź święta:

 • od poniedziałku do środy: 16.00-18.00 oraz 19.00-20.00;
 • w Wielki Piątek: 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00;
 • w Wielką Sobotę: 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00.

Istnieje także możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź świętą – nr tel. 518906766.

 1. Msze święte sprawowane są do 11 kwietnia bez udziału wiernych świeckich. Przyjmujmy w sposób duchowy Komunię świętą. Prosimy o uczestniczenie we Mszach świętych poprzez transmisję telewizyjną lub internetową. Zapraszam do wspólnego przeżywania razem z nami, kapłanami, uroczystości Wielkiego Tygodnia. Niestety, w tym roku będzie to możliwe tylko poprzez bezpośrednią transmisję internetową. Wiemy, że to nie to samo, co obecność na liturgii w kościele. Da Bóg, za jakiś czas doczekamy i tego. Teraz jednak uczyńmy wszystko, by tego świętego czasu nie zmarnować.

Starajmy się jak najgłębiej duchowo przeżyć tajemnice Wielkiego Tygodnia – zachęcamy do skorzystania z przewodnika „Wielkanoc w domu” umieszczonego na naszej parafialnej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że transmisje liturgii z naszego kościoła choć trochę Wam w tym pomogą.

 • Niedziela Palmowa
  - godzina 12.00 transmisja Msza świętej;
 • Wielki Czwartek
  – godzina 19.00 transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej;
 • Wielki Piątek:
  - obowiązuje post ścisły;
  - o 15.00 – w godzinie śmierci Pana Jezusa uklęknijmy i pomódlmy się koronką do Miłosierdzia Bożego lub rozważaniami Drogi Krzyżowej;
  - w tym dniu można uzyskać odpust zupełny za adorację krzyża;
  - godzina 19.00 transmisja Liturgii Wielkiego Piątku wraz z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu;
 • Wielka Sobota:
  -
  nie ma tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny; zachęcamy do błogosławieństwa pokarmów w domu przed wielkanocnym śniadaniem (wydrukowany tekst jest umieszczony na stoliku za ławkami w kościele oraz w kaplicy, a także na stronie internetowej);
  - godzina 19.00 transmisja Wigilii Paschalnej – zachęcamy wiernych, aby na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili w swoich domach świece;
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  – godzina 6.00 transmisja Mszy rezurekcyjnej.

W transmisji internetowej będzie można uczestniczyć poprzez wejście na naszą parafialną stronę internetową (www.parafiawojciech.pl), a następnie zaznaczenie linku, który ukaże się na stronie kilka minut przed początkiem transmisji. Msze w Niedzielę Palmową i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą dodatkowo transmitowane na żywo przez Radio Koszalin.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych. 

 1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
 2. W pilnych sprawach związanych z biurem parafialnym prosimy o kontakt – nr tel. 518906766.
 3. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary składane „na tacę” na konto parafialne i za wszelkie wyrazy życzliwości.

W każdej odprawianej przez nas, kapłanów, Mszy świętej pamiętamy o Was i zawierzamy Was Bogu.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i nadziei pokładanej w Bogu! Życzymy także dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Polecamy Was w codziennej modlitwie. Niech Bóg Was błogosławi!

ks. Andrzej Hryckowian

WAŻNE

tv mszabiskup

 blogoslawienstwo pokarmow

 

Jerozolima


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec