Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Jadwiga Pawlak, l. 72.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Zapraszamy codziennie do środy od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w Wielką Sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

Poza czasem sprawowania Eucharystii do czwartku włącznie nasz kościół jest otwarty.  Prosimy o zachowanie wskazania, aby w kościele czy w kaplicy nie przebywało równocześnie więcej niż pięć osób.

1. W tym tygodniu chętnie będziemy służyć sprawując sakrament pokuty i udzielając indywidualnie po spowiedzi Komunii świętej. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa będziemy służyć spowiedzią świętą w salkach parafialnych. Na spowiedź świętą prosimy oczekiwać w kościele – przy zachowaniu wymogu maksymalnej liczby 5 osób.

Spowiedź święta:

• od poniedziałku do środy: 16.00-18.00 oraz 19.00-20.00;
  • w Wielki Piątek: 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00;
  • w Wielką Sobotę: 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00.

Istnieje także możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź świętą – nr tel. 518906766.

1. Msze święte sprawowane są do 11 kwietnia bez udziału wiernych świeckich. Przyjmujmy w sposób duchowy Komunię świętą. Prosimy o uczestniczenie we Mszach świętych poprzez transmisję telewizyjną lub internetową. Zapraszam do wspólnego przeżywania razem z nami, kapłanami, uroczystości Wielkiego Tygodnia. Niestety, w tym roku będzie to możliwe tylko poprzez bezpośrednią transmisję internetową. Wiemy, że to nie to samo, co obecność na liturgii w kościele. Da Bóg, za jakiś czas doczekamy i tego. Teraz jednak uczyńmy wszystko, by tego świętego czasu nie zmarnować.

Starajmy się jak najgłębiej duchowo przeżyć tajemnice Wielkiego Tygodnia – zachęcamy do skorzystania z przewodnika „Wielkanoc w domu” umieszczonego na naszej parafialnej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że transmisje liturgii z naszego kościoła choć trochę Wam w tym pomogą.

• Niedziela Palmowa
    - godzina 12.00 transmisja Msza świętej;
  • Wielki Czwartek
    – godzina 19.00 transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej;
  • Wielki Piątek:
    - obowiązuje post ścisły;
    - o 15.00 – w godzinie śmierci Pana Jezusa uklęknijmy i pomódlmy się koronką do Miłosierdzia Bożego lub rozważaniami Drogi Krzyżowej;
    - w tym dniu można uzyskać odpust zupełny za adorację krzyża;
    - godzina 19.00 transmisja Liturgii Wielkiego Piątku wraz z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu;
  • Wielka Sobota:
    -
    nie ma tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny; zachęcamy do błogosławieństwa pokarmów w domu przed wielkanocnym śniadaniem (wydrukowany tekst jest umieszczony na stoliku za ławkami w kościele oraz w kaplicy, a także na stronie internetowej);
    - godzina 19.00 transmisja Wigilii Paschalnej – zachęcamy wiernych, aby na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili w swoich domach świece;
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
    – godzina 6.00 transmisja Mszy rezurekcyjnej.

W transmisji internetowej będzie można uczestniczyć poprzez wejście na naszą parafialną stronę internetową (www.parafiawojciech.pl), a następnie zaznaczenie linku, który ukaże się na stronie kilka minut przed początkiem transmisji. Msze w Niedzielę Palmową i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą dodatkowo transmitowane na żywo przez Radio Koszalin.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. W pilnych sprawach związanych z biurem parafialnym prosimy o kontakt – nr tel. 518906766.
  3. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary składane „na tacę” na konto parafialne i za wszelkie wyrazy życzliwości.

W każdej odprawianej przez nas, kapłanów, Mszy świętej pamiętamy o Was i zawierzamy Was Bogu.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i nadziei pokładanej w Bogu! Życzymy także dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Polecamy Was w codziennej modlitwie. Niech Bóg Was błogosławi!

ks. Andrzej Hryckowian

tv mszabiskup