I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 r.  

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

 • śp. Maria Komorowska, l. 87,
 • śp. Piotr Kowalski, l. 86.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, dusze w czyśćcu cierpiące, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Nasz kościół jest ogrzewany – serdecznie prosimy o dokładne zamykanie wszystkich drzwi.

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od 7.30 do 20.00. W soboty do 18.30. Zapraszamy na roraty: od poniedziałku do piątku o 6.30, szczególnie dzieci z lampionami; w środę o 18.00 i w soboty o 6.30 Msza roratnia dla dorosłych.

 1. W tym tygodniu:
 • - dziś – I Niedziela Adwentu:
  -
  dziękujemy wspólnocie Emmanuel wraz z ks. Wojciechem Parfianowiczem za wspólną modlitwę podczas dzisiejszych Mszy;
  - podczas Mszy o 12.00 modlimy się w intencji ks. Ksawerego w dniu imienin;
  - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
  - przed kościołem Rycerze Kolumba rozprowadzają kartki świąteczne, z których dochód w całości przeznaczony będzie na zakup ciepłych polarów i termosów dla osób bezdomnych;
 • poniedziałek:
  -
  od 10.00 dzień skupienia Grupy Modlitwy o. Pio;
 • wtorek:
  -
  o 19.00 katecheza neokatechumenalna; 
  adoracja w kaplicy wyjątkowo tylko do 18.30
 • I czwartek miesiąca – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła:
  -
  od 17.00 w kościele Godzina święta;
  - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne;
 • piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
  -
  o 12.00 dodatkowa Msza święta;
  - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  - o 18.00 Msza odpustowa w katedrze;
 • przyszła niedziela – II Niedziela Adwentu.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

 1. Rozpoczynamy naszą parafialną akcję „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy ołtarzu umieszczona jest choinka, na której wiszą parafialne bombki. Każdy, kto chciałby przekazać 50 zł na wsparcie misji katolickiej w Mongolii, może taką bombkę zabrać do domu. Konkretnie chodzi o placówkę szkolną w Ułan Bator, im. św. Jana Bosko, gdzie młodzi mogą ukończyć kursy z mechaniki, spawania, hydrauliki, projektowania i szycia, administracji biurowej oraz budownictwa. Uczniami tej szkoły są dzieci z biednych domów lub bezdomne. Przy szkole prowadzony jest tez sierociniec dla dzieci ulicy, który od 2003 roku jest domem dla setek ubogich, opuszczonych dzieci. Pragną oni stworzyć kącik gospodarczo-kuchenny, aby tam przygotowywać posiłki. Inicjatywa wyszła w ostatniej ankiecie wśród uczniów, gdy okazało się, że ponad 80% uczniów od rana aż do wieczora nie dostaje ciepłego posiłku i nie ma za co go kupić.
 2. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w terminie: 27.04-05.05.2024. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 1.600 zł w ramach biura parafialnego.
 3. Dziękujemy za żywność dla ubogich składaną do kosza umieszczonego w kościele. W najbliższy piątek i sobotę wspólnota Caritas prowadzić będzie zbiórkę żywności dla ubogich w sklepie Biedronka przy ul. Zwycięstwa 282.
 4. Przed kościołem przy stoliku Caritas można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Zapraszamy do Skrzatusza na rekolekcje „Z ciemności do światła” – skierowane są dla osób szukających pomocy, będących w nałogu oraz tych, którzy żyją z osobami uzależnionymi. Termin: 05 - 07.01.2024 r. Prowadzący: rekolekcje będą prowadzili kapłani, bracia i rodziny Cenacolo, którzy doświadczyli uzdrawiającej mocy Boga. Zapisy: s. Klara – tel. 698 446 375; @ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 6. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafiiwww.parafiawojciech.pl
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu!                        

ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec