Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KrzysL"Przyleciałem 9 września do Ziemi Świętej, czyli jestem w Jerozolimie lekko ponad miesiąc. Przywitała mnie słoneczna, bardzo ciepła pogoda - przypomina mi się lato z tego roku, gdzie często mieliśmy w Polsce około 30 stopni. Wilgotność powietrza jest dobra, więc da się funkcjonować. Już zacząłem studia - mamy teologię połączoną z wizytami krajoznawczymi.

Poznajemy Jerozolimę, ale też wyjeżdżamy poza miasto, w obrębie Izraela. W przyszłości planujemy jechać też do innych krajów, śladami geografii biblijnej.  Kurs na studiach jest liczny, około 30 osób, w tym: salezjanie, biali ojcowie (misjonarze dla Afryki), siostra zakonna i 2 osoby świeckie - 1 ochrzczony Żyd i świecka kobieta. 
Wykłady są w języku angielskim, żyjemy we wspólnocie zakonnej, gdzie mamy 47 współbraci z 21 różnych krajów (!) z 5 kontynentów. Nie jestem sam jako Polak, jest także jeden ksiądz-wykładowca i kleryk-student. Już mam dużo zadane do czytania i pisania, więc proszę wybaczyć, jeśli kontakt będzie sporadyczny.
Póki co, nie odczuwam problemów na tle różnic kulturowych, możemy się od siebie dużo uczyć - zarówno od współbraci z innych części świata jak i od Żydów mieszkających w Izraelu - ich sobotnie szabaty, gdzie sklepy są pozamykane i jest to czas modlitwy oraz spotkań rodzinnych, stanowią przykład do pięknego i głębokiego przeżywania dnia świątecznego, jakim dla nas może być niedziela.  

Studia to nie tylko czas formacji duchowo-intelektualnej, dbamy też o ciało - uprawiając sport. Prawie codziennie mamy rekreacje, gramy na asfaltowym boisku w siatkówkę lub koszykówkę - gdy pierwszy raz byliśmy w parku na piłce nożnej zakończyło się 3 lekkimi kontuzjami:)
Zwiedzam też Ziemię Świętą na niedzielnych przejażdżkach rowerowych, jeden ze współbraci z USA jest również zapalonym rowerzystą.

Załączam zdjęcia (na jednym z nich - Ratisbonne Monastery - nasz salezjański monaster, w którym mieszkam) i oczywiście przesyłam serdeczne pozdrowienia dla całej wspólnoty Księży i Parafian z mojej rodzinnej parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie!"

Z prośbą o modlitwę,
Krzysztof Słapczyński SDB

 

Zachęcamy do modlitwy w intencji kl. Krzysztofa, a także pozostałych powołanych z naszej parafii, których sylwetki znajdziemy w zakładce RPSK.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

poniedziałek:  nieczynne
wtorek:  15:00 - 17:00
środa:  15:00 - 17:00
czwartek:  15:00 - 17:00
piątek:  15:00 - 17:00
sobota:  10:00 - 12:00

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec