I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Janina Grab, l. 82, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.00.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Przez okres Wielkiego Postu odmawiamy codziennie o 17.45 koronkę od Bożego Miłosierdzia prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej parafii.
Dzieci zachęcamy do zbierania do skarbonek znajdujących się na stoliku z gazetami jałmużny wielkopostnej.
Zachęcamy do składania do skarbonki w prezbiterium jako jałmużnę wielkopostną ofiar na rzecz koszalińskiego Hospicjum. Hospicjum jest w trakcie rozbudowy, na którą w znacznej części otrzymało dofinansowanie, musi jednak wnieść także swój finansowy wkład. Dodatkowo otworzyło w ramach swojego działania poradnię paliatywną, w której stara się pomagać tym chorym, którzy nie są jeszcze objęci opieką Hospicjum stacjonarnego lub domowego.

1.W tym tygodniu:

 • dziś:
  – I Niedziela Wielkiego Postu:
  - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu;
 • poniedziałek:
  -
  o 18.45 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych;
 • wtorek:
  - od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
 • środa:
  - o 17.30 spotkanie rodzin szensztackich z s. Celiną; zapraszamy także nowe małżeństwa – opieka nad dziećmi zapewniona;
  - biuro parafialne będzie nieczynne;
 • czwartek – święto Katedry św. Piotra:
  - o 18.40 spotkanie RPSK;
  - o 19.00 Rada Parafialna;
  - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
 • piątek:
  - o 17.00 spowiedź święta;
  - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
 • sobota:
  - o 10.00 schola dziecięca;
  - po Mszy o 18.00 Nabożeństwo Krzyża z modlitwą wstawienniczą prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel;
 • II Niedziela Wielkiego Postu:
  - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

2. Prosimy dzieci, które nie mogą jeszcze przyjmować Komunii świętej, aby klękając obok rodziców przyjmujących Komunię trzymali paluszek na ustach. Będzie to znakiem dla kapłana, że dziecko prosi o błogosławieństwo.
3. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza wszystkich pracowników oświaty na spotkanie w czwartek o 18.30 do kościoła pw. Ducha Świętego.
4. Od przyszłej niedzieli w kościele pw. Ducha Świętego rozpoczynają się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Grześkowiak, duszpasterz akademicki z Poznania.
5. Bardzo serdecznie zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. W ramach dyżurów – we wtorki i w piątki od 16.00 do 18.00 – parafialna wspólnota Caritas pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% na rzecz Caritas. Na stoliku za gazetami znajdują się dodatkowe informacje.
6. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.
7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
8. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego!


ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec