VI Niedziela zwykła - 11 lutego 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Kunegunda Osoś, l. 93,
  • śp. Aleksandra Tatol, l. 66,
  • śp. Mirosława Krawiec, l. 57,
  • śp. Zygmunt Jarczak, l. 63.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    - z okazji Światowego Dnia Chorych po Mszy o 12.00 osobom starszym i poważnie chorym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Wszyscy mający przyjąć sakrament namaszczenia chorych powinni być w stanie łaski uświęcającej;
    - podczas Mszy o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;
    - przed kościołem sprzedaż pączków – pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na położenie specjalnego materiału na stopnie do klęczenia w kaplicy adoracji;
  • wtorek:
    - o 18.40 w kościele spotkanie formacyjne Żywego Różańca;
    - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
  • Środa Popielcowa:
    - rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który trwać będzie aż do Wielkiego Czwartku – do rozpoczęcia Triduum Paschalnego Mszą Wieczerzy Pańskiej.
    - Msze w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: post jakościowy (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia) oraz post ilościowy (raz do syta, dwa razy lekko – od 18 do 60 roku życia).
    - przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii.
    - dzieci zachęcamy do zbierania do specjalnych skarbonek jałmużny wielkopostnej – skarbonki można otrzymać przy stoliku z gazetami;
    - o 18.40 spotkanie Rady Duszpasterskiej;
  • czwartek:
    - o 9.00 Msza a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej Diecezji;
    - po Mszy spotkanie parafialnego zespołu synodalnego – zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w te spotkania;
    - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
    - spotkanie RPSK jest przełożone na następny czwartek;
  • piątek:
    - o 17.00 spowiedź święta;
    - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
  • sobota:
    - o 10.00 schola dziecięca;
  • I Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Bardzo serdecznie zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. W ramach dyżurów – we wtorki i w piątki od 16.00 do 18.00 – parafialna wspólnota Caritas pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% na rzecz Caritas. Na stoliku za gazetami znajdują się dodatkowe informacje.

3. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.

4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

5. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego.