II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
Przez okres Wielkiego Postu odmawiamy codziennie o 17.45 koronkę od Bożego Miłosierdzia prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej parafii.
Dzieci zachęcamy do zbierania do skarbonek znajdujących się na stoliku z gazetami jałmużny wielkopostnej.
Zachęcamy do składania do skarbonki w prezbiterium jako jałmużnę wielkopostną ofiar na rzecz koszalińskiego Hospicjum. Hospicjum jest w trakcie rozbudowy, na którą w znacznej części otrzymało dofinansowanie, musi jednak wnieść także swój finansowy wkład. Dodatkowo otworzyło w ramach swojego działania poradnię paliatywną, w której stara się pomagać tym chorym, którzy nie są jeszcze objęci opieką Hospicjum stacjonarnego lub domowego.

1.W tym tygodniu:

• dziś
    – II Niedziela Wielkiego Postu:
    - po Mszach zbiórka do puszek na misje;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
  • wtorek:
    - o 18.40 spotkanie redakcji strony internetowej;
    - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
  • I czwartek miesiąca:
    - od 17.00 Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin;
    – po Mszy spotkanie ministrantów i ich rodzin;
    - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
  • I piątek miesiąca:
    - od 17.00 spowiedź święta;
    - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
    - to dzień modlitwy za biskupów i kapłanów naszej diecezji oraz o nowe powołania – zachęcamy do ofiarowania dowolnej modlitwy i formy postu; adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00
    – w trakcie adoracji od 18.45 do 20.00 okazja do spowiedzi świętej w kaplicy;
  • I sobota miesiąca:
    - o 7.00 Msza święta jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP za nasze grzechy, a szczególnie za brak nadziei;
    - po Mszy odmówimy wspólnie część różańca świętego;
    - o 9.00 zbiórka ministrantów;
    - o 10.00 schola dziecięca;
    - odbiór strojów komunijnych w sali św. Maksymiliana Kolbe: o 17.30 chłopcy, o 18.30 dziewczynki;
  • III Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Prosimy dzieci, które nie mogą jeszcze przyjmować Komunii świętej, aby klękając obok rodziców przyjmujących Komunię trzymali paluszek na ustach. Będzie to znakiem dla kapłana, że dziecko przychodzi tylko po błogosławieństwo.
3. Bardzo serdecznie zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. W ramach dyżurów – we wtorki i w piątki od 17.00 do 18.00 – parafialna wspólnota Caritas pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% na rzecz Caritas. Na stoliku za gazetami znajdują się dodatkowe informacje.
4. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.
5. Trwają zapisy na ekstremalną Drogę krzyżową. Polega ona na indywidualnym przejściu trasy 45 km wokół Koszalina, nocą, w ciszy, z piątku na sobotę (23-24 marca). Wyjście po Mszy świętej o 18.00 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl
6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
7. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Arka” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego!