Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Odszedł Pasterz...

praatDziś, 3 września 2018 r., Pan Bóg powołał do Siebie śp. Ks. Prałata Mariana Błaszczuka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła.


Ks. Prałat święcenia kapłańskie otrzymał w jubileuszowym 1966 roku na Jasnej Górze. Wszystkie parafie, w których pracował jako wikariusz były parafiami mariackimi: w Miastku pw. NMP Wspomożenia Wiernych, w Szczecinku- pw. Narodzenia NMP, pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim, NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku i Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie.

Od 1980 do 2011 roku był proboszczem naszej parafii. To dzięki staraniom Ks. Prałata wierni na Rokosowie mogli cieszyć się nowo powstałym kościołem, który służy nam i dziś. Za tworzenie zrębów diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej na sesji Rady Miejskiej w 2012 roku Ks. Prałat Marian Błaszczuk został uhonorowany przez władze miasta medalem „Za zasługi dla Koszalina”.

Dziękujmy Bogu za kapłańską posługę Ks. Prałata, za wszystkie sakramenty sprawowane dzięki jego kapłaństwu, za każde wygłoszone Słowo Boże, za wiele pobłogosławionych związków małżeńskich, ochrzczonych dzieci, chorych zaopatrzonych sakramentami na ostatnią drogę, wielu odprowadzonych na drugi brzeg, za katechezę, za głoszenie prawd naszej wiary, indywidualne rozmowy, kierownictwo duchowe, grupy parafialne… Nie zapominajmy o Nim w modlitwach. Prośmy, aby przez Miłosierdzie Boże cieszył się życiem wiecznym w Niebie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcową w czwartek 6 września 2018 o godzinie 18.00. O 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Zmarłego, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Edward Dajczak.

Dalsze uroczystości odbędą się w Gryficach- Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP.

Istnieje możliwość wyjazdu do Gryfic autokarem w piątek o godz. 9.30. Powrót bezpośrednio po uroczystościach pogrzebowych. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii w środę i czwartek po Mszach św.

 

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 

W okresie wakacyjnym:

Wtorek
15:00 - 17:00

Piątek
15:00 - 17:00

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec