Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Niezwykłe kolonie w Grecji

Wejcie do Bazyliki Eger WgryALALNasza przygoda zaczęła się 21.07.2018 r. o godzinie 13:30 najważniejszym spotkaniem z żywym Bogiem na Mszy Świętej. Wszyscy byli przejęci i podekscytowani, szczególnie wychowawcy sprawujący opiekę nad kolonistami.

Po wyczerpującej podróży i dniu pełnym wrażeń w Budapeszcie dotarliśmy do pięknej Grecji.

W poniedziałek było zakwaterowanie w hotelu Orfeas Blue Resort w Korinos, położonym bardzo blisko plaży, z basenem i własnym amfiteatrem, gdzie ksiądz Grzegorz Szymanowski odprawiał Mszę Świętą dla wszystkich, którzy pragnęli spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Wtorek i środa upłynęły nam na plażowaniu i pływaniu w morzu lub basenie. Wycieczka na słynne Meteory – wiszące klasztory była w czwartek. Każdy miał za zadanie liczenia schodów, po których wchodziliśmy, ale po 200 zaczęło się mylić. Niektórzy naliczyli 350, ile ich było naprawdę- trzeba będzie tam wrócić i jeszcze raz policzyć. W piątek było znowu plażowanie i basen. Sobota to był piękny dzień- popłynęliśmy na wyspę Skiathos. Każdy był zachwycony widokami i tańcem na pokładzie statku. Istne szaleństwo opanowało wszystkich uczestników kolonii i wszystkie narzekania przeminęły z wiatrem. W niedzielę mieliśmy wyprawę do Aquaparku (Water Land).

Podczas wszystkich wycieczek czuwała nad nami Opatrzność Boża, gwarantując nam idealną pogodę, burze były tylko wtedy, gdy wszyscy bezpiecznie byli w autokarze. Pan Bóg zadbał o nas w każdym szczególe naszej kolonii. W poniedziałek odbył się „Mam talent”, a we wtorek wracaliśmy już do Polski. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Węgrzech w mieście Eger, gdzie wszyscy skorzystali z basenów zwykłych i termalnych. Opatrzność Boża zawsze czuwała nad nami, szczególnie na trudnych granicach podczas przejazdu przez Serbię i Macedonię. Cali i zdrowi wróciliśmy 2 sierpnia 2018 r.

Naprawdę jest za co Bogu dziękować!

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz – wychowawca na kolonii katolickiej