Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Niezwykłe kolonie w Grecji

Wejcie do Bazyliki Eger WgryALALNasza przygoda zaczęła się 21.07.2018 r. o godzinie 13:30 najważniejszym spotkaniem z żywym Bogiem na Mszy Świętej. Wszyscy byli przejęci i podekscytowani, szczególnie wychowawcy sprawujący opiekę nad kolonistami.

 

Po wyczerpującej podróży i dniu pełnym wrażeń w Budapeszcie dotarliśmy do pięknej Grecji.

W poniedziałek było zakwaterowanie w hotelu Orfeas Blue Resort w Korinos, położonym bardzo blisko plaży, z basenem i własnym amfiteatrem, gdzie ksiądz Grzegorz Szymanowski odprawiał Mszę Świętą dla wszystkich, którzy pragnęli spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Wtorek i środa upłynęły nam na plażowaniu i pływaniu w morzu lub basenie. Wycieczka na słynne Meteory – wiszące klasztory była w czwartek. Każdy miał za zadanie liczenia schodów, po których wchodziliśmy, ale po 200 zaczęło się mylić. Niektórzy naliczyli 350, ile ich było naprawdę- trzeba będzie tam wrócić i jeszcze raz policzyć. W piątek było znowu plażowanie i basen. Sobota to był piękny dzień- popłynęliśmy na wyspę Skiathos. Każdy był zachwycony widokami i tańcem na pokładzie statku. Istne szaleństwo opanowało wszystkich uczestników kolonii i wszystkie narzekania przeminęły z wiatrem. W niedzielę mieliśmy wyprawę do Aquaparku (Water Land).

Podczas wszystkich wycieczek czuwała nad nami Opatrzność Boża, gwarantując nam idealną pogodę, burze były tylko wtedy, gdy wszyscy bezpiecznie byli w autokarze. Pan Bóg zadbał o nas w każdym szczególe naszej kolonii. W poniedziałek odbył się „Mam talent”, a we wtorek wracaliśmy już do Polski. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Węgrzech w mieście Eger, gdzie wszyscy skorzystali z basenów zwykłych i termalnych. Opatrzność Boża zawsze czuwała nad nami, szczególnie na trudnych granicach podczas przejazdu przez Serbię i Macedonię. Cali i zdrowi wróciliśmy 2 sierpnia 2018 r.

Naprawdę jest za co Bogu dziękować!

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz – wychowawca na kolonii katolickiej

 

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

poniedziałek:  nieczynne
wtorek:  15:00 - 17:00
środa:  15:00 - 17:00
czwartek:  15:00 - 17:00
piątek:  15:00 - 17:00
sobota:  10:00 - 12:00

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec