IV Niedziela Adwentu 20 grudnia 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Artur Rajca, l. 81,
  • śp. Bogdan Bindas, l. 57,
  • śp. Andrzej Kuśmirek, l. 47.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30. Do czwartku zapraszamy o 6.30 na roraty; Msza roratnia także w środę o 18.00.

1. Według obecnych wskazań epidemiologicznych w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 65 osób, a w kaplicy 12 osób. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.

2.W tym tygodniu:

• dziś – IV Niedziela Adwentu:
    Msza święta w niedziele o 7.30 z naszego kościoła jest transmitowana w Radiu Koszalin;
  • czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia:
    o 6.30 ostatnia w tym roku Msza roratnia;
    - ostatnia okazja do spowiedzi świętej przed świętami podczas Mszy roratniej;
    - nie będzie Mszy o 18.00;
    - zachęcamy do zachowania w Wigilię postu; powstrzymajmy się od spożywania przy wigilijnym stole alkoholu; rozpocznijmy Wieczerzę wigilijną od zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz od odczytania fragmentu o Narodzeniu Pańskim z 2 rozdziału Ewangelii według św. Łukasza;
    - podczas Wieczerzy zachęcamy do śpiewu kolęd.
    - Pasterki w naszym kościele o 20.00, 21.15, 22.30 i 24.00.
  • piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia:
    - nie będzie Mszy o 7.30;
    zapraszamy na Msze: o 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30 i 18.00.
  • sobota – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika:
    zapraszamy na Msze: o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00  i 18.00;
    - taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji oraz na Wydział Teologiczny w Szczecinie;
  • przyszła niedziela – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa:
    podczas każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

1. Bezpośrednie transmisje internetowe Mszy z naszego kościoła:
    - Pasterka o 24.00,
    - w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II Dzień Świąt – Msza o 12.00
    .
    - W transmisji będzie można uczestniczyć poprzez wejście na naszą parafialną stronę internetową (www.parafiawojciech.pl) , a następnie zaznaczenie linku, który ukaże się na stronie kilka minut przed początkiem transmisji.
  2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne: we wtorek i środę od 16.00 do 17.00.
  3. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  4. Od początku grudnia trwają zapisy do bierzmowania dla uczniów klas VII i starszych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania.
  5. Osoby należące do RPSK prosimy o odbiór w zakrystii życzeń od profesorów i kleryków naszego Seminarium Duchownego.
  6. Ostatni dzień naszej parafialnej akcji „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy wyjściu z kościoła umieszczona jest choinka, na której są zawieszone parafialne bombki. Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł na Dziecięce Hospicjum w Koszalinie może taką bombkę zabrać z choinki do domu.
  7. W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe dla ubogich; przed kościołem parafialna wspólnota Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, torby dla ubogich oraz nasze bombki parafialne.
  8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl .
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarze diecezjalne. Przy stoliku z gazetami można nabyć także opłatki i kartki świąteczne wykonane przez Siostry Maryi Gwiazdy Porannej.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz pełnego wiary i miłości przeżycia Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny!