III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Walentyna Piątek, l. 80,
  • śp. Grażyna Schossler, l. 62,
  • śp. Karol Nowe, l. 51,
  • śp. Józef Wajda, l. 87, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 10.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 11.30..

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30. W okresie Adwentu w dni powszednie zapraszamy o 6.30 na roraty; Msza roratnia także w środy o 18.00.

1. Według obecnych wskazań epidemiologicznych w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 65 osób, a w kaplicy 12 osób. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.

2.W tym tygodniu:

• dziś – III Niedziela Adwentu:
    Msza święta w niedziele o 7.30 z naszego kościoła jest transmitowana w Radiu Koszalin;
    - rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, które poprowadzi ks. Lucjan Chronchol – wychowawca Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie: nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy niedzielnej;
    - od poniedziałku do środy nauki podczas Mszy o 9.00 i 18.00 oraz podczas nabożeństwa słowa o 19.30;
    - spowiedź święta podczas każdej Mszy oraz dodatkowo w środę od 17.00;
    - istnieje także możliwość uczestniczenia w rekolekcjach poprzez internet: w niedzielę – transmisja Mszy o 12.00,  w poniedziałek, wtorek i w środę Mszy o 18.00: w transmisji internetowej będzie można uczestniczyć poprzez wejście na parafialną stronę (www.parafiawojciech.pl), a następnie zaznaczenie linku, który ukaże się kilka minut przed początkiem transmisji;
  • poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;
  • czwartek:
    o 9.00 Msza dla emerytów i rencistów;
  • piątek:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - podczas Mszy o 18.00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla ks. Bogusława z okazji imienin
  • przyszła niedziela – IV Niedziela Adwentu.

3. Zostało włączone ogrzewanie podłogowe kościoła, dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.

4. Od początku grudnia trwają zapisy do bierzmowania dla uczniów klas VII i starszych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania.

5. Rycerze Kolumba i Skauci Europy zgłaszają gotowość pomocy osobom potrzebującym, starszym i chorym. W tej sprawie prosimy o kontakt pod parafialnym numerem telefonu – 518 906 766.

6. Trwa nasza parafialna akcja „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy wyjściu z kościoła umieszczona jest choinka, na której są zawieszone parafialne bombki. Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł na Dziecięce Hospicjum w Koszalinie może taką bombkę zabrać z choinki do domu.

7. W kościele został wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe dla ubogich; przed kościołem parafialna wspólnota Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, torby dla ubogich oraz nasze bombki parafialne.

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl .

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarze diecezjalne. Przy stoliku z gazetami można nabyć także opłatki i kartki świąteczne wykonane przez Siostry Maryi Gwiazdy Porannej.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia, błogosławionego tygodnia oraz dobrego przeżycia czasu Adwentu!