XI Niedziela zwykła 14 czerwca 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Roman Waszkiewicz, l.59,
  • śp. Jadwiga Sutt, l. 76, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (15.06): Msza pogrzebowa o 12.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.30,
  • śp. Antoni Ksobiech, l. 73, którego pogrzeb odbędzie się w piątek (19.06): Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 12.30.

Do wieczności odszedł także Ks. Prałat Ryszard Mroziuk, l. 75, długoletni proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie, przyjaciel i dobroczyńca naszej parafii, wspierający wiele naszych przedsięwzięć.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30. Aż do czwartku, o ile pogoda pozwoli, w ramach oktawy Bożego Ciała o 17.30 procesja wokół kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

• środa – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego:
    - o 18.00 Msza w intencji księży pracujących w naszej Parafii;
    - po Mszy w kościele spotkanie parafialnego zespołu synodalnego – proszę o zabranie dziś po Mszy materiałów przygotowanych na to spotkanie – są one rozdawane przed kościołem;
  • czwartek:
    - o 9.00 Msza, a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów;
  • piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa:
    - z racji uroczystości nie obowiązuje post;
    - można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia – uczynimy to podczas nabożeństwa czerwcowego o 17.30;
  • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
  • przyszła niedziela:
    - o 16.00 w kościele katecheza dla dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania;
    - zbiórka do puszek na kształcenie w Diecezji.

2. Zachęcamy do spowiedzi świętej – jeden kapłan spowiada w salce przy zakrystii, a drugi w konfesjonale – prosimy po spowiedzi świętej o dezynfekcję folii zawieszonej w konfesjonale na wysokości ust. Wciąż istnieje także możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź świętą – nr tel. 518906766.

3. W pilnych sprawach związanych z biurem parafialnym prosimy o kontakt – nr tel. 518906766.

4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości.
Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa!