XXX Niedziela zwykła  - 28 października 2018 r.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych jeszcze tylko do środy o 17.30; różaniec dla dzieci – w poniedziałek i w środę o 17.00 – zapraszamy!

1.W tym tygodniu:

 • dziś:
  - po Mszach zbiórka do puszek na Chleb św. Antoniego;
  - o 15.00 na Górze Chełmskiej ostatnia w tym roku katecheza, którą wygłosi ks. Radosław Siwiński;
 • poniedziałek:
  - o 18.40 spotkanie kręgu biblijnego;
  - o 18.40 od jutra w każdy poniedziałek zapraszamy tych, którzy potrzebują umocnienia w wierze, na kurs Alfa – spotkania odbywać się będą w sali kominkowej;
 • środa:
  - zamiast obcej i szkodliwej dla duszy tradycji Halloween zapraszamy mieszkańców Koszalina na „Noc Świętych” o 19.30 do kościoła pw. św. Józefa (obok katedry);
 • I czwartek miesiąca – Uroczystość Wszystkich Świętych:
  - w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej – byłoby więc nieporozumieniem odwiedzić groby bliskich, a zaniedbać udział we Mszy – zmarli najbardziej potrzebują naszej modlitwy – Msze w naszym kościele według porządku niedzielnego;
  - o 13.00 na cmentarzu komunalnym w Koszalinie przy kaplicy rozpocznie się procesja modlitewna za zmarłych; po zakończeniu procesji Msza święta przy kaplicy cmentarnej;
  - do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się pragnienia jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza lub kościoła;
 • I piątek miesiąca – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny):
  -Msze w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00;
  - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy za naszych Parafian, którzy odeszli od nas do wieczności w ostatnim roku – zapraszamy rodziny naszych zmarłych Parafian;
  - adoracja Pana Jezusa do 22.00;
 • I sobota miesiąca:
  - o 07.00 Msza dziękczynna za nabożeństwo I sobót miesiąca, a po niej różaniec;
  - o 17.15 pierwsze nabożeństwo wypominkowe – prosimy, aby na kartkach wypominkowych, znajdujących się na stoliku za ławkami wypisywać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, podając swoją ulicę zamieszkania – podobnie do poprzednich lat, ułożony jest grafik ulic, który pozwoli nam zorientować się, w jakim dniu będą czytane wypominki za naszych zmarłych;
 • przyszła niedziela:
  -
  o 16.45 zmiana tajemnic różańcowych; przed kościołem Siostry Maryi Gwiazdy Porannej zapraszają do swojego stoiska i do zakupienia z swojego rękodzieła;
  - „100 flag na 100-lecie” – to akcja Rycerzy Kolumba, którzy w ten sposób pragną uczcić 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości i zachęcić wszystkich do świętowania jej poprzez wywieszenie flagi narodowej w dniu 11 listopada - po Mszy o 12.00 podarują oni 100 flag narodowych tym, którzy zobowiążą się do wywieszenia ich na swoim domu – wszystkich chętnych do przyjęcia takiej flagi prosimy o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku z gazetami i o obecność na Mszy o 12.00.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

2. W ostatnią niedzielę uczestniczyło w naszym kościele we Mszach świętych: 1.941 osób (w 2017 – 1.949 osób): 1.211 kobiet i 730 mężczyzn. Komunię świętą przyjęło: 894 osoby (w 2017 – 767 osób): 621 kobiet i 273 mężczyzn.

3. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

4. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Wojciechowy” oraz kalendarze diecezjalne.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!

ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec