XXIX Niedziela zwykła - 21 października 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Czesława Marcinkowska, l. 85
  • śp. Jerzy Kozacki, l. 69, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (23.10): Msza pogrzebowa o 10.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.
Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie o 17.30; różaniec dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00 – zapraszamy!

1.W tym tygodniu:

• dziś – Niedziela Misyjna:
    - taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieski Dzieła Misyjne;
    - w całej Polsce odbywa się dziś liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej;
    - dziś także wybory samorządowe – prosimy o udział w wyborach i głosowanie w zgodzie z własnym sumieniem;
  • poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II:
    - po nabożeństwie różańcowym spotkanie rodzin szensztackich z s. Celiną;
    - o 18.45 wieczór uwielbienia przygotowany przez Wspólnotę Emmanuel wraz z konferencją pt. „Jak sobie poradzić z problemem pedofilii w Kościele?”, którą wygłosi ks. dr Wojciech Parfianowicz;
  • wtorek:
    - o 18.40 Rada Duszpasterska;
  • środa:
    - o 18.40 spotkanie Rycerzy Kolumba;
  • czwartek – święto rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Koszalinie:
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji modlitewnych kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej;
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - podczas Mszy o 18.00 Komunia święta będzie udzielana pod dwiema postaciami;
  • sobota:
    - o10.00 schola dziecięca;
    - o 19.00 w kościele pw. św. Józefa (obok katedry) wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym;
  • przyszła niedziela:
    - po Mszach zbiórka do puszek na Chleb św. Antoniego;
    - o 15.00 na Górze Chełmskiej ostatnia w tym roku katecheza, którą wygłosi ks. Radosław Siwiński.

2. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych, znajdujących się na stoliku za ławkami wypisywać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, podając swoją ulicę zamieszkania – podobnie do poprzednich lat, zostanie ułożony grafik ulic, który pozwoli nam zorientować się, w jakim dniu będą czytane wypominki za naszych zmarłych.

3. Już dziś zapraszamy mieszkańców Koszalina na "Noc Świętych" w środę 31 października o 19.30 do kościoła pw.  św. Józefa (obok katedry).

4. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Wojciechowy” oraz kalendarze diecezjalne.

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!