XXIII Niedziela zwykła - 9 września 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii

 • śp. ks. Prałat Marian Błaszczuk, l. 76 – pierwszy Proboszcz naszej Parafii i Budowniczy naszego kościoła. Ks. Prałat zmarł w poniedziałek (03.09.2018) o 8.35 w swoim domu w naszej Parafii. W czwartek (06.09) o 18.00 ciało śp. Księdza Prałata zostało wprowadzone do naszego kościoła: odmówiliśmy różaniec, a o 19.00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Edwarda Dajczaka z udziałem 60 księży. Pogrzeb śp. Księdza Prałata odbył się w piątek (07.09) w Gryficach: o 12.00 Mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przewodniczył ks. Biskup Krzysztof Zadarko. Ks. Prałat został pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu komunalnym w Gryficach.
  Będziemy zawsze pamiętali w modlitwie o pierwszym Proboszczu naszej Parafii.

Do wieczności z naszej Parafii odeszła także śp. Henryka Frydrych, l. 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

 • dziś:
  - z powodu śmierci ks. Prałata odwołany jest festyn parafialny;
  - po Mszach można zakupić jedynie przyniesione przez wiernych ciastopieniądze uzyskane ze sprzedaży ciasta są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła;
  - w związku z odwołaniem festynu będzie Msza święta również o 15.00;
 • środa:
  - o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła:
  - po Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją;
 • piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego:
  - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
 • sobota – wspomnienie NMP Bolesnej;
  - o 10.00 schola dziecięca;

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

2. Parafia nasza organizuje wyjazd na uroczystości do Skrzatusza: w sobotę – 15 września o 10.00 wyjazd na spotkanie młodzieży, a następnego dnia o 7.00 wyjazd dla wszystkich. Koszt wyjazdu dla młodzieży z racji dofinansowania wynosi 10 zł od osoby, dla dorosłych 40 zł. Zapisy w zakrystii oraz w ramach biura parafialnego do środy włącznie.

3. Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie zaprasza w środę (12.09) o 18.00 do Centrum Kultury 105 na wernisaż pt. „Mądrość Syracha” Marii Monikowskiej-Tabisz.

4. Zwracamy się z prośbą o pomoc w postaci nowych ubrań dla dzieci domu dziecka w Winnicy na Ukrainie. Chodzi o koszulki, pidżamy i stroje sportowe dla dzieci w wieku 3-9 lat, kurtki dla dzieci w wieku 16 lat oraz o obuwie. Prosimy, aby to były rzeczy nowe – byłby to wyjątkowy dar, bo te dzieci nigdy jeszcze nowych rzeczy nie otrzymały. Dary można składać do 10 października w biurze Caritas parafialnej lub w zakrystii z zaznaczeniem, że są to rzeczy dla domu dziecka na Ukrainie. Bóg zapłać!

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

6. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!


ks. Andrzej Hryckowian

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec