Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pomoc dla Ukrainy

W łączności z całym polskim episkopatem, bp Edward Dajczak wzywa do przygotowania infrastruktury parafialnej na ewentualne przyjęcie uchodźców wojennych z Ukrainy.

Publikujemy treść komunikatu biskupa.

Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego, Siostry i Bracia,

Nawiązując do Komunikatu Rady Stałej KEP, wskazującego potrzebę maksymalnego zaangażowania się Kościoła w Polsce w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, proszę, o przygotowanie w parafiach (biorąc pod uwagę całą infrastrukturę parafialną czy zakonną) ewentualnych miejsc, w których można będzie przyjąć uchodźców wojennych, napływających do naszej Ojczyzny. Apeluję także do wszystkich diecezjan o otwarte serca i przyjęcie, w miarę swoich możliwości uchodźców wojennych.  

Na ten moment, wg informacji przekazywanych przez Rząd Polski, do naszego kraju może napłynąć wielka liczba osób, chcących ocalić swoje życie. Ogrom bólu i cierpienia, towarzyszący narodowi ukraińskiemu musi spotkać się z naszym zrozumieniem i pomocą. 

Informacje na temat gotowości naszych parafii, domów zakonnych, instytucji diecezjalnych należy niezwłocznie przekazywać Dyrektorowi Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomaszowi Rodzie (tel. 516 156 808, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Jeszcze raz wzywam wspólnoty parafialne do wielkiej modlitwy o pokój, proszę aby podczas każdej Eucharystii modlić się o pokój na Ukrainie, a także organizować różne formy modlitw w tej intencji (np. adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz śpiew Suplikacji Święty Boże…).

Kolejny raz, nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Przypominam, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej została zorganizowana zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ofiary należy niezwłocznie przekazać na konto Caritas Diecezjalnej 60 1020 2791 0000 7002 0234 4976 z dopiskiem „Ukraina”. 

Znaleźliśmy się w bezprecedensowej sytuacji, która wymaga zaangażowania nas wszystkich. Prośmy Dobrego Boga o jak najszybsze ustanie toczącej się wojny i o to, by nie przeobraziła się w konflikt ogólnoeuropejski lub światowy.

Ogarniam wszystkich swoją modlitwą i udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

 

źródło: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
15:00 - 16:00

Środa
nieczynne

Czwartek
nieczynne

Piątek
15:00 - 16:00

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec