XVIII Niedziela zwykła 1 sierpnia 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Wincenty Pawłowski, l. 72;
  • śp. Czesław Gruda, l. 77, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza pogrzebowa z ciałem w kościele o 12.00,
  • śp. Stanisława Dawid, lat 96, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o 9.30, uroczystości na cmentarzu o 10.30.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.
  • dziś – Niedziela Boga Ojca:
    77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego;
    - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
  • poniedziałek:
    można uzyskać odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła katedralnego lub parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Credo oraz przyjęcie Komunii świętej w stanie łaski uświęcającej;
    - po Mszy o 18.00 spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio;
  • środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana:
    o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - w tym dniu ks. biskup senior Tadeusz Werno obchodzi 90. rocznicę urodzin. Pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach;
  • I czwartek miesiąca:
    od 17.00 w kościele Godzina święta;
  • I piątek miesiąca – święto Przemienienia Pańskiego:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe;
    - adoracja w kaplicy do 22.00;
  • I sobota miesiąca:
    o 7.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie.

1. Wraz ze startem Diecezjalnej Pielgrzymki Jasnogórskiej rozpoczyna spotkania „Złota Grupa”. Można w niej uczestniczyć w dniach 1-13.08 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP: w dni powszednie o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 20.00;
  2. W przyszłą niedzielę w salce przy naszej parafii będzie czynny punkt szczepień przeciwko COVID – 19 zorganizowany przez Poliklinikę Koszalińską. Szczepienia będą od godz. 8.30 do 13.30;
  3. Biuro parafialne w okresie wakacji czynne jest: we wtorek i w czwartek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.
  4. W ramach zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku niedawnych nawałnic zebrano 2.590 zł. Pieniądze zostały przekazane do Caritas diecezjalnej.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz Tygodnika Wojciechowego.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji! Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas urlopów i wypoczynku!