XXV Niedziela zwykła - 23 września 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii

• śp. Jerzy Minakowski, l. 76
  • śp. Helena Grabińska, l. 82, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 10.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 11.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    - w ostatnim dniu Triduum po każdej Mszy uczczenie relikwii św. o. Pio;
    - dziękujemy o. Piotrowi Nowakowi za poprowadzenie Triduum – kończy się ono o 19.00 wspólną agapą;
    - po Mszach zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji;
  • wtorek:
    - o 17.30 modlitwa różańcowa;
    - o 18.00 Msza święta w intencji modlitewnych kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej – po Mszy spotkanie z s. Katarzyną;
  • środa:
    - o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba;
  • czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo;
  • piątek – święto św. Wacława, męczennika:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.30 nabożeństwo ku czci Najdroższej Krwi Chrystusowej;
    - podczas Mszy o 18.00 Komunia święta będzie udzielana pod dwiema postaciami;
    - o 19.00 Rada Parafialna;
  • sobota – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała:
    - o 10.00 schola dziecięca;
    - biuro parafialne jest nieczynne;
  • przyszła niedziela:
    - Rycerze Kolumba organizują kolejną zbiórkę makulatury, tym razem na rzecz koszalińskiego Hospicjum;
    - o 15.00 na Górze Chełmskiej koronka do Miłosierdzia Bożego, nieszpory i kolejna katecheza z cyklu: Kazania na Górze pt. „Gniew”, którą wygłosi ks. Jarosław Kwiecień.

2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w poniedziałek – 1 października o 18.45. Obecność rodziców obowiązkowa.

3. Zapraszamy członków naszego parafialnego zespołu synodalnego do udziału w dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę 6 października w godzinach: 10.00 – 13.30 w Wyższym Seminarium Duchownym. Udział w dniu skupienia jest bezpłatny. Zapisy w ramach biura parafialnego oraz w zakrystii do 30 września.

4. Od 1 października ruszają w naszej Parafii warsztaty uczące jak prawidłowo budować i stosować granice w relacjach z innymi. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Parafii: www.parafiawojciech.pl

5. Jutro w kościele Ducha Świętego o 18.40 rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy. Ks. Piotr Kozłowski wraz z grupą Odnowy w Duchu Świętym zapraszają wszystkich niezależnie od wieku i od zaangażowania w Kościele. Rekolekcje będą odbywać się w poniedziałki po wieczornej Eucharystii ok. godz. 18.40. Rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy organizuje również Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika – pierwsze spotkanie w środę – 26 września o 18.00.

6. Parafia katedralna organizuje autobus na Stadion Młodych - jednodniowe rekolekcje na Stadionie Narodowym, które odbędą się w sobotę (6 X). Koszt wyjazdu wraz z symbolicznym biletem wstępu - 90 złotych. Zapisy: ks. Mateusz Chmielewski – 697574222.

7. Zapraszamy na dwa wydarzenia w ramach Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej:
- Seminarium naukowe nt. „Refleksje biblijne i kulturowe wokół Księgi Syracha i grafik Marii Monikowskiej-Tabisz” w dniu 26.09.2018 r. (środa) o godz. 17.00 w sali 190 Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego;
- Wernisaż wystawy prac Zygmunta Wujka pt. „W kręgu sacrum” w dniu 27.09.2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Civitas Christiana.

8. Zachęcamy do podjęcia studiów teologicznych w Koszalinie, w szczególności nauczycieli w ramach studiów podyplomowych.

9. Ponawiamy prośbę o pomoc w postaci nowych ubrań dla dzieci domu dziecka w Winnicy na Ukrainie. Prosimy, aby to były rzeczy nowe – byłby to wyjątkowy dar, bo te dzieci nigdy jeszcze nowych rzeczy nie otrzymały. Dary można składać do 10 października w biurze Caritas parafialnej lub w zakrystii z zaznaczeniem, że są to rzeczy dla domu dziecka na Ukrainie. Bóg zapłać!

10. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

11. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!