IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Jan Kobierski, l. 76, którego pogrzeb odbędzie się w piątek: Msza pogrzebowa z ciałem w kościele o 12.00. Miłosierdziu Bożemu polecajmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z  naszej Parafii, dusze w czyśćcu cierpiące, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Nasz kościół jest ogrzewany – serdecznie prosimy o dokładne zamykanie wszystkich drzwi.

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy: w Wigilię do 16.00; od poniedziałku do piątku od 7.30 do 20.00. W sobotę do 18.30.

• dziś – IV Niedziela Adwentu: Wigilia Bożego Narodzenia:
    - nie będzie Mszy świętej o 18.00
    ;
    - zachęcamy do zachowania w Wigilię postu;
    - rozpocznijmy Wieczerzę wigilijną od zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz od odczytania fragmentu o Narodzeniu Pańskim z 2 rozdziału Ewangelii według św. Łukasza;
    - osoby samotne zapraszamy o 20.00 na Wieczerzę wigilijną na plebanię;
    - Pasterki w naszym kościele o 22.00 i 24.00
    .
  • poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego:
    - nie będzie Mszy o 7.30 – pozostałe Msze według porządku niedzielnego
    ;
  • wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika:
    - Msze według porządku niedzielnego
    ;
    - taca jest przeznaczona na kształcenie w diecezji;
  • środa – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty:
    podczas Mszy o 18.00 obrzęd pobłogosławienia wina; o 18.40 spotkanie lektorów;
  • czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
  • piątek :
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • przyszła niedziela – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa:
    - podczas Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

1. Dziś ostatni dzień duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli to Boże dzieło.
  2. Ostatni dzień naszej parafialnej akcji „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Pragniemy w tym roku wesprzeć dzieci z ubogich rodzin lub nie mające domu uczęszczające do szkoły w Ułan Bator, prowadzoną przez księży salezjanów.
  3. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej umieszczony jest plan kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia.
  4. Zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Pani Kasi Cerekwickiej w sobotę 27 stycznia o 19.30. Karty wstępu w cenie 60 zł są dostępne w zakrystii i ramach biura parafialnego.
  5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie w środę i w piątek od 16.00 do 17.00.
  6. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w terminie: 27.04-05.05.2024. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 1.600 zł w ramach biura parafialnego.
  7. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!