III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Natalia Adamczewska, l. 34,
  • śp. Stanisław Grembowski, l. 76,
  • śp. Bogusława Jarosz, l. 85, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: o 11.00 w naszej kaplicy różaniec, Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 12.30..

Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, ofiary wojny na Ukrainie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę – od 7.30 do 18.30.

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii; naszą jałmużnę wielkopostną ofiarujemy na pomoc  w leczeniu 9-letniej Mai Wierzbickiej.

• dziśIII Niedziela Wielkiego Postu:
    o 16.00 w salce przy zakrystii katecheza dla osób dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
    - o 18.00 Msza i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (młodzież);
  • poniedziałek:
    - dzień wieczystej adoracji w naszej Parafii – w szczególny sposób zachęcamy w tym dniu do adoracji Najświętszego Sakramentu
    ;
  • wtorek:
    podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II;
    - po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Żywego Różańca;
  • czwartek:
    o 9.00 Msza i spotkanie dla emerytów i rencistów;
  • piątek:
    - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 9.00, 17.00 i 18.45;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. Zbigniewa w dniu jego imienin; to także dzień imienin ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – prosimy o modlitwę w intencji solenizantów;
  • sobota:
    - biuro parafialne będzie nieczynne
    ;
    - o 11.00 w katedrze podczas Mszy świętej modlić się będziemy w intencji ks. Biskupa Seniora Edwarda Dajczaka w dniu jego imienin;
  • przyszła niedziela – IV Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Od poniedziałku do środy trwać będą w naszej Parafii rekolekcje szkolne, które poprowadzi ks. Mateusz Chmielewski. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  2. Przed kościołem wspólnota Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne. W kościele umieszczony jest kosz, do którego prosimy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących.
  3. Osoby należące do Różańca Rodziców za Dzieci prosimy o odbiór z zakrystii tajemnic.
  4. W piątek 24 marca zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej organizowanej w Koszalinie. Do wyboru trzy trasy: 49, 44 bądź 47 km. Rozpoczęcie Mszą świętą o 17.00 w katedrze. Zapisy i wszelkie informacje: www.edk.org.pl, tel. 514-748-702.
  5. Przypominamy, że Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 7 do 14 listopada br. Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz zaliczką w wysokości 2.500 zł.
  6. Zapraszamy dzieci do udziału w koloniach katolickich w Zakopanem w terminie 1-11 lipca br. Szczegóły na stronie internetowej.
  7. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Apostolstwa Chorych” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego przeżycia Wielkiego Postu!