I Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Kamila Dyrda, l. 91,
  • śp. Andrzej Gehfeld, l. 57,
  • śp. Janusz Rzewuski, l. 65, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza pogrzebowa o 11.00.

Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, ofiary wojny na Ukrainie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę – od 7.30 do 18.30.

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii; naszą jałmużnę wielkopostną ofiarujemy na pomoc w leczeniu 9-letniej Mai Wierzbickiej.

• dziśI Niedziela Wielkiego Postu:
    o 16.00 w salce przy zakrystii katecheza dla osób dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
    - po Mszy zbiórka do puszek na pomoc charytatywną dla mieszkańców Ukrainy;
  • I czwartek miesiąca:
    o 17.00 Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne;
    - po Mszy spotkanie RPSK;
  • I piątek miesiąca:
    - o 9.00 dodatkowa Msza święta z racji I piątku;
    - nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o 9.00, o 17.00 i 18.45
    ;
    - w ciągu dnia dzień skupienia wspólnoty Grupy Modlitwy o. Pio;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00;
  • I sobota miesiąca:
    o 7.00 Msza dziękczynna za nabożeństwo I sobót miesiąca, po Mszy różaniec;
    - o 11.00 w katedrze ingres ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – zapraszamy;
    - z racji ingresu biuro parafialne będzie nieczynne
    ;
    - o 14.30 wyruszy sprzed naszego kościoła marsz męskiego różańca do kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika – zakończenie marszu Mszą świętą ok. 16.00;
  • przyszła niedziela – II Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 16.45 zmiana tajemnic różańcowych;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Parafia pw. Ducha Świętego prowadzić będzie od 6 marca do 29 maja kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o 19.00 w głównym budynku Szkoły Katolickiej.
  2. W poniedziałek – 6 marca - rozpoczynają się w naszej Parafii warsztaty psychologiczne z komunikacji; dalsze szczegóły na stronie internetowej.
  3. Przypominamy, że Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 7 do 14 listopada br. Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz zaliczką w wysokości 2.500 zł.
  4. Zapraszamy dzieci do udziału w koloniach katolickich w Zakopanem w terminie 1-11 lipca br. Szczegóły na stronie internetowej.
  5. Tylko do końca miesiąca przyjmujemy w ramach biura parafialnego zapisy do bierzmowania dla uczniów klas VII i starszych. Prosimy, aby kandydat przyszedł do biura w obecności jednego z rodziców.
  6. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego przeżycia Wielkiego Postu!