III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2022 r.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii: śp. Józefa Kuźnar, l. 82.
Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, ofiary wojny na Ukrainie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę od 7.30 do 18.30.

W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami o 6.30 na roraty; w środę o 18.00 i w sobotę o 6.30 Msza roratnia dla dorosłych.
Zostało włączone ogrzewanie kościoła – prosimy o dokładne zamykanie zewnętrznych i wewnętrznych drzwi.

• dziś – II Niedziela Adwentu:
    o 18.00 Msza i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;
  • wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; 31 rocznica wybuch stanu wojennego:
    po Mszy o 18.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca;
  • środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła:
    od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • czwartek:
    o 9.00 Msza i spotkanie dla emerytów i rencistów;
    - od 17.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady prawne;
  • piątek:
    o 17.00 okazja do spowiedzi;
  • sobota:
    o 10.00 próba scholi; o 11.00 zbiórka ministrantów;
  • przyszła niedziela – IV Niedziela Adwentu:
    - rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w naszej Parafii, które poprowadzi o. Adam Szustak,
    podczas Mszy o 10.30 poświęcenie medalików i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

2. Trwa nasza parafialna akcja „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Z boku ołtarza umieszczona jest choinka, na której wiszą parafialne bombki. Każdy, kto chciałby przekazać 50 zł na hospicjum dziecięce, może taką bombkę zabrać do domu.

3. Przed kościołem przy stoliku Caritas można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do kartonów ustawionych na ławce w kościele zbieramy żywność dla potrzebujących, świece dla Ukrainy oraz w ramach akcji „Dzieci – Dzieciom” słodycze dla dzieci z Ukrainy (tylko jeszcze dziś). W przedsionku kaplicy można składać koce dla mieszkańców Ukrainy.

4. W przedsionku kaplicy umieszczony jest karton, do którego prosimy składać małe bombki, świeczki i różne przedmioty nadające się do wykonania stroików, które chcemy przygotować wraz z młodzieżą dla ludzi starszych.

5. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Apostolstwo Chorych” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu!