Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2021 r.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.
  • dziś: Uroczystość Wniebowzięcia NMP:
    - zachęcamy do udziału w 25 diecezjalnej pielgrzymce na Górę Chełmską;
    - po Mszach błogosławieństwo ziół i kwiatów;
  • wtorek – wspomnienie św. Jacka, kapłana;
  • środa:
    o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - po Mszy spotkanie organizacyjne przed planowanym na 29 sierpnia festynem parafialnym –
    bardzo prosimy o pomoc w organizacji festynu; w związku z festynem prosimy o kontakt osobę, która zamówiła intencję mszalną na niedzielę 29 sierpnia o 15.00;
  • piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

1. Caritas parafialna organizuje w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórkę przyborów szkolnych.
    Zapraszamy seniorów 17 i 24 sierpnia na 17.00 do Domu Samotnej Matki na kurs komputerowy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu – 728402970
  2. Parafia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty zaprasza w najbliższą sobotę na dożynki do Jamna. Szczegóły dostępne są na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  3. Biuro parafialne w okresie wakacji czynne jest: we wtorek i w czwartek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „L’osservatore Romano” oraz Tygodnika Wojciechowego.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji! Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas urlopów i wypoczynku.