Niedziela Palmowa 28 marca 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Teresa Cybulska, l. 94,
  • śp. Tadeusz Śliż, l. 77.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałek i we wtorek od 7.30 do 20.00 oraz w środę od 7.30 do 15.15 (z uwagi na konieczność przygotowania w kaplicy ciemnicy).

Do środy o 17.45 odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii. Tegoroczna nasza jałmużna wielkopostna jest przeznaczona na zakup pieluch i środków pielęgnacji dla dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Koszalinie.

1. W naszym kościele według obecnie obowiązujących przepisów w liturgii może uczestniczyć 50 osób, nie wliczając w tę liczbę kapłanów i ministrantów. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.

2.W tym tygodniu:

- dziś – Niedziela Palmowa:
przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz naszych Parafian z ul. Zwycięstwa, których dom w dniu 11 marca w wyniku pożaru uległ znacznemu zniszczeniu – na stronie internetowej naszej Parafii można znaleźć więcej informacji na ten temat;
- o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój ołtarza;

- Wielki Czwartek:
- nie będzie Mszy o 7.00;
- o 9.00 w katedrze Msza Krzyżma –
podczas tej Mszy biskup pobłogosławi olej chorych i katechumenów oraz poświeci krzyżmo – olej używany przy sprawowaniu sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa; zebrani kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie;
- aby umożliwić wiernym jak najszerszy udział w Triduum Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o 17.00 oraz o 19.00;
- adoracja Pana Jezusa w ciemnicy (kaplica) do 24.00;

- Wielki Piątek:
obowiązuje post ścisły;
- adoracja w ciemnicy od 8.00;
- o 15.00 – w godzinie śmierci Pana Jezusa i o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
- Liturgia Wielkiego Piątku o 19.00;
- nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Grobie do 24.00;

- Wielka Sobota:
adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00;
- poświęcenie pokarmów odbywać się będzie na placu przed kościołem co pół godziny – od 9.00 do 15.00 (ostatni raz!);
- poświęcenie pokarmów przy krzyżach przydrożnych: w Dzierżęcinie o 11.00, w Lubiatowie o 11.30 i w Maszkowie o 12.00;
- o 21.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej – prosimy o przyniesienie świec
;

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie o 5.30;
- rezurekcja o 6.00;
- nie będzie Mszy o 7.30; pozostałe Msze: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00,16.30 i 18.00
.
- nie będzie nabożeństwa zmiany tajemnic różańcowych – zelatorzy prześlą intencje poprzez wiadomości sms.

Bezpośrednie transmisje internetowe uroczystości z naszego kościoła:

- Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00;

- Wielki Piątek: Liturgia Wielkiego Piątku o 19.00;

- Wigilia Paschalna o 21.00;

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza rezurekcyjna o 6.00;

- Poniedziałek Wielkanocny: Msza o 12.00.

W transmisji będzie można uczestniczyć poprzez wejście na parafialną stronę internetową (www.parafiawojciech.pl), następnie zaznaczenie linku, który ukaże się na stronie kilka minut przed początkiem transmisji.

Wierni uczestniczący na placu w liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej o 19.00 i Wielkiego Piątku, Wigilii Paschalnej oraz we Mszach przedpołudniowych w Niedzielę Wielkanocną będą mogli oglądać obraz z kościoła poprzez telebim.

1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. Spowiedź święta: od poniedziałku do środy podczas Mszy o 18.00; w Wielki Piątek od 15.00 do 17.30 oraz po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej do 24.00; w Wielką Sobotę od 9.00 do 15.00.
  3. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko we wtorek i w środę od 16.00 do 17.00. Po Świętach zapraszamy do biura od środy.
  4. Przed kościołem sprzedawane są paschaliki na stół wielkanocny – pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc w zakupie lekarstw dla osób ubogich.
  5. Katolicka Szkoła Podstawowa w Koszalinie zaprasza do zapisów uczniów do klasy pierwszej na nowy rok szkolny. Szkoła oferuje wysoką jakość edukacji i wychowania. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na ulotkach dostępnych na stoliku z gazetami.
  6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl . Od Środy Popielcowej aż do Wielkanocy ukazują się na stronie kartki kalendarza wielkopostnego z zadaniem na każdy dzień, które pomogą nam w przygotowaniu serc na Zmartwychwstanie Pańskie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz zdrowia i Bożego błogosławieństwa!