IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Małgorzata Skrzypiarz, l. 64,
  • śp. Ryszard Nowak, l. 67, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (15.03): Msza pogrzebowa z ciałem w kościele o 13.30.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30.  Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii. Tegoroczna nasza jałmużna wielkopostna jest przeznaczona na zakup pieluch i środków pielęgnacji dla dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Koszalinie.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.

2.W tym tygodniu:

• dziś:
    Msza święta w niedziele o 7.30 z naszego kościoła jest transmitowana w Radiu Koszalin;
    - o 16.00 Msza dla kandydatów do bierzmowania będących na ostatnim roku przygotowań;
    - również o 16.00 w salce św. Maksymiliana (wejście od strony parkingu) spotkanie dla osób dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój ołtarza;
  • poniedziałek:
    o 19.00 w poniedziałki i czwartki katecheza neokatechumenalna;
  • wtorek:
    o 18.40 spotkanie Rady Duszpasterskiej;
  • środa:
    podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. Zbigniewa w dniu jego imienin;
    - po Mszy w kościele spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba;
  • czwartek:
    podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej diecezji – zapraszamy wszystkich członków parafialnego zespołu synodalnego;
  • piątek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 9.00, 17.00 i 18.45;
  • sobota:
    o 16.30 Msza dla dzieci pierwszokomunijnych z SP 10 i innych szkół (z wyjątkiem SP 3);
  • V Niedziela Wielkiego Postu
    – rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. Marcin Piotrowski:
    - o 16.00 w salce św. Maksymiliana spotkanie dla osób dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. W kościele wystawiony jest kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących – zapraszamy wszystkich potrzebujących po odbiór żywności we wtorki od 16.30 do 17.30. Przed kościołem sprzedawane są paschaliki na stół wielkanocny – pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc w zakupie lekarstw dla osób ubogich. Przy stoliku Caritas zachęcamy także do odbioru skarbonek na jałmużnę wielkopostną.
  3. W piątek 19 marca zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to indywidualna wędrówka piesza na dwóch trasach do wyboru 44 lub 49 km, podczas której w ciszy rozważamy kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie o 17:00 Mszą świętą w katedrze w Koszalinie. Zapisy i informacje na stronie internetowej: www.edk.org.pl oraz pod numerem telefonu: 514-748-702.
  4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl . Aż do Wielkanocy ukazują się tam kartki kalendarza wielkopostnego z zadaniem na każdy dzień, które pomogą nam w przygotowaniu serc na Zmartwychwstanie Pańskie.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz Tygodnika Wojciechowego.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Postu oraz zdrowia i Bożego błogosławieństwa!