II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Halina Tkaczyk, l. 71,
  • śp. Stanisław Pucuła, l.92,
  • śp. Edward Szmyt, l. 68, którego pogrzeb odbędzie się  w poniedziałek: Msza pogrzebowa o 10.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 11.30.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.

• dziś:
    Msza święta w niedziele o 7.30 z naszego kościoła jest transmitowana w Radiu Koszalin;
    - nie będzie nabożeństwa zmiany tajemnic różańcowych – zelatorzy przekażą intencje różańcowe poprzez wiadomości sms;
  • poniedziałek:
    o 11.30 w kościele spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio;
  • środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego:
    - Msze w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego;
    podczas Mszy poświęcenie kredy – poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów literami: K+M+B 2021 (inicjały Trzech Króli) lub C+M+B 2021 (pierwsze litery od słów: Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi mieszkanie);
  • I czwartek miesiąca:
    o 17.00 Godzina święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • przyszła niedziela – Niedziela Chrztu Pańskiego.

1. W tym roku spotkania kolędowe zamiast w domach odbywać się będą w kościele: zapraszamy o 18.00 mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę świętą w ich intencji; po Mszy nabożeństwo zawierzenia rodzin z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Prosimy o przyniesienie w swoim naczyniu wody, którą kapłan poświęci podczas Mszy świętej – po powrocie do domu poświęconą wodą będziemy mogli pokropić swój dom. Plan kolędy umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
  2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  3. Od początku grudnia trwają zapisy do bierzmowania dla uczniów klas VII i starszych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania.
  4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl .
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz Tygodnika Wojciechowego; do nabycia są także kalendarze diecezjalne.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały 2021 rok!