V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Anna Stachura, l. 81,
  • śp. Maria Witkowska, l. 79, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (11.05): Msza pogrzebowa o 12.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.30,
  • śp. Jerzy Elbanowski, l. 69, którego pogrzeb odbędzie się w piątek (15.05): Msza pogrzebowa o 13.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 14.00.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zachowanie wskazania, aby w kaplicy nie przebywało równocześnie więcej niż dziesięć osób.

Nabożeństwa majowe – codziennie o 17.30.

• dziś:
    - Msze święte w naszym kościele są sprawowane w następujących godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 i 18.00.
    Według obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych w naszym kościele mogą być obecne 55 osoby. Aby zachować między osobami odpowiednio duży odstęp, na ławkach zaznaczone są miejsca, w których wierni mogą uczestniczyć we Mszy. Prosimy, aby wszystkie osoby uczestniczące we Mszy miały założone maseczki ochronne;
    - o 16.00 Msza dla dzieci z kl. III a z SP nr 3 oraz ich rodziców;
    - o 16.45 Msza dla dzieci z klasy III b z SP nr 3 oraz ich rodziców.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby udział we Mszy był dla wszystkich bezpieczny!

• wtorek:
    od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • środa:
    - po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie;
  • czwartek – święto św. Macieja, apostoła;
  • sobota – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski:
  • przyszła niedziela:
    - o 13.30 dodatkowa Msza;
    - o 16.00 Msza dla dzieci z kl. III c z SP nr 3 oraz ich rodziców;
    - o 16.45 Msza dla I grupy dzieci z klasy III z SP nr 10 oraz ich rodziców;
    - rozpoczynamy także spotkania dla kandydatów do bierzmowania –
    w kolejne niedziele, począwszy od 17 maja będziemy zapraszać na Mszę świętą o 19.00 konkretne osoby – o terminie spotkania każdy kandydat zostanie indywidualnie powiadomiony.

2. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej – w niedziele spowiadać będziemy 15 minut przed Mszą świętą, zaś w dni powszednie od 17.00 – godzinę przed Mszą wieczorną. Wciąż istnieje także możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź świętą – nr tel. 518906766.

3. W każdą niedzielę transmitowana jest Msza święta z naszego kościoła: godzina 11.50 transmisja koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Mszy świętej. W transmisji internetowej można uczestniczyć poprzez wejście na naszą parafialną stronę internetową (www.parafiawojciech.pl), a następnie zaznaczenie linku, który ukaże się na stronie kilka minut przed początkiem transmisji. Niedzielne Msze o 12.00 są transmitowane także przez Radio Koszalin.

4. Osoby z naszej Parafii, które potrzebują żywnościowej pomocy prosimy o zgłoszenie się we wtorek od 17.00 do 18.00 do biura parafialnej Caritas.

5. W pilnych sprawach związanych z biurem parafialnym prosimy o kontakt – nr tel. 518906766.

6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego" i "Miłujcie się".

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!