Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii: śp. Wiktor Ignor, l. 83, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza pogrzebowa o 12.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.30. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zachowanie wskazania, aby w kaplicy nie przebywało równocześnie więcej niż pięć osób.

1.Od poniedziałku (20 kwietnia) zapraszamy wiernych do udziału we Mszach świętych. Po zmierzeniu powierzchni kościoła okazało się, że według obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych w naszym kościele mogą być obecne 52 osoby (wyłączając sprawujących liturgię). Powinny być one tak rozmieszczone, aby zachować między nimi odpowiednio duży odstęp. Dlatego na ławkach zaznaczone będą miejsca, w których wierni będą mogli uczestniczyć we Mszy. Prosimy, aby wszystkie osoby uczestniczące we Mszy (z wyjątkiem kapłana odprawiającego Mszę) miały założone maseczki ochronne. Kapłani mają obowiązek założenia maseczek podczas udzielania Komunii świętej, podczas zbierania tacy oraz podczas spowiedzi. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby udział we Mszy był dla wszystkich bezpieczny!

Aby umożliwić wiernym udział we Mszy w przyszłą niedzielą Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w następujących godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30 i 18.00.
W Uroczystość św. Wojciecha (czwartek) Msze w naszym kościele: o 7.00, 12.00, 16.00 i 18.00.

2. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej – w niedziele spowiadać będziemy 15 minut przed Mszą świętą, zaś w dni powszednie od 17.00 – godzinę przed Mszą wieczorną. Wciąż istnieje także możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź świętą – nr tel. 518906766.

3. Najbliższe transmisje internetowe Mszy świętych z naszego kościoła:
- Niedziela Miłosierdzia Bożego: godzina 11.50 transmisja koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Mszy świętej;
- czwartek – Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski, naszej Diecezji i Parafii: godzina 18.00 transmisja Mszy świętej odpustowej pod przewodnictwem ks. Biskupa Edwarda Dajczaka;
- III Niedziela Wielkanocna: godzina 11.50 transmisja koronki do Miłosierdzia Boże-go oraz Mszy świętej.

W transmisji internetowej można uczestniczyć poprzez wejście na naszą parafialną stronę internetową (www.parafiawojciech.pl), a następnie zaznaczenie linku, który ukaże się na stronie kilka minut przed początkiem transmisji. Niedzielne Msze o 12.00 są transmitowane także przez Radio Koszalin.

4. Dzisiejszy dzień jest świętem patronalnym Caritas – bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim członkom naszej parafialnej Caritas i wszystkim wspomagającym dzieła miłosierdzia.

5. W pilnych sprawach związanych z biurem parafialnym prosimy o kontakt – nr tel. 518906766.

6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych. Dziękujemy za modlitwę, za ofiary składane „na tacę” na konto parafialne i za wszelkie wyrazy życzliwości. W każdej odprawianej przez nas, kapłanów Mszy świętej pamiętamy o Was i zawierzamy Was Bogu. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!