II Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Mieczysław Słomski, l. 60,
  • śp. Zbigniew Sugalski, l. 42,
  • śp. Dominik Chrystofiak, noworodek,
  • śp. Anna Szober, której pogrzeb odbędzie się we wtorek 10 marca 2020 r. Msza św. żałobna o godz. 12.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.30 .

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii. Zachęcamy do składania do skarbonki w kościele jako jałmużnę wielkopostną ofiar przeznaczonych na odnowienie grobów dzieci pochowanych na koszalińskim cmentarzu. Dzieci zachęcamy do zbierania do specjalnych skarbonek jałmużny wielkopostnej – skarbonki można otrzymać przy stoliku  z gazetami.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś – II Niedziela Wielkiego Postu:
    o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój wielkanocny ołtarza;
    - przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny;
  • poniedziałek:
    - o 10.00 rozpoczniemy dzień skupienia dla Grupy Modlitwy o. Pio;
  • wtorek:
    od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • piątek:
    - dzień wieczystej adoracji w naszej Parafii – adoracja Pana Jezusa od 7.30 do 24.00;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
  • sobota:
    - o 9.00 zbiórka ministrantów;
    - o 10.00 schola dziecięca;
    - o 11.00 w domu Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej przy ul. Norwida adoracja dla dzieci;
  • przyszła niedziela – III Niedziela Wielkiego Postu:
    o 16.00 w salce św. Maksymiliana (wejście od strony parkingu) spotkanie dla osób dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania ;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój wielkanocny ołtarza.

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.

3. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia w Koszalinie.

4. Zapraszamy rodziców po stracie dziecka na rekolekcje, które odbędą się w Skrzatuszu w dniach 13-15 marca. Dalsze informacje pod nr tel. 696 918 401 lub na stronie diecezji.

5. Kapelan szpitala w Koszalinie organizuje w dniach 29.09 - 07.10.2020 pielgrzymkę do Gruzji. Więcej informacji na plakacie i u księdza kapelana.

6.20 marca zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą św.o 18.00 w katedrze. Po niej wyjście na dwie możliwe trasy o długości 44 lub 49 km. Zakończenie w parafii pw. Ducha Świętego. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie.

7. Nasza Parafia organizuje w terminie: 10.07 – 21.07 kolonie katolickie w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. W ramach kolonii: park rozrywki Asterixa koło Paryża, zwiedzanie Barcelony i stadionu FC Barcelona oraz park rozrywki Gardaland. Dalsze szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego.

8. Parafia organizuje także pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie: 17.10 – 24.10. Szczegółowy plan pielgrzymki dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 1000 zł w zakrystii i w ramach biura parafialnego.

9. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

10. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!