IV Niedziela zwykła 2 lutego 2020 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Materka, l. 70, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości w domu pogrzebowym „Atena” o 13.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś – święto Ofiarowania Pańskiego:
    w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego modlimy za ojców, braci i siostry zakonne, szczególnie te mieszkające na terenie naszej Parafii;
    - po Mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne;
    - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
    - gościmy w naszej Parafii pana Kamila Radzimowskiego – grającego na duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Artysta  zagra po Mszy 2 utwory. Przy głównym wyjściu z kościoła  możliwość  nabycia płyty z utworami artysty;
  • poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła:
    podczas Mszy wszystkim mającym problemy z gardłem udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo;
    - po Mszy o 18.00 spotkanie Grupy modlitwy o. Pio;
  • środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
    - od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • I czwartek miesiąca – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy:
    podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
    - o 18.40 Rada Duszpasterska;
  • I piątek miesiąca:
    - od 17.00 w kościele oraz od 19.00 do 20.00 w kaplicy okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego;
    - o 18.40 spotkanie lektorów;
    - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00;
  • przyszła niedziela:
    z okazji Światowego Dnia Chorych po Mszy o 12.00 osobom starszym i chorym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych; wszyscy mający przyjąć ten sakrament powinni być w stanie łaski uświęcającej.

1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie: od wtorku do czwartku od 15.00 do 15.45, w piątek od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 12.00.
  3. Plan kolędy umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Początek kolędy: od 16.00. W czwartek kolęda uzupełniająca – zgłoszenia przyjmujemy w ramach biura parafialnego i zakrystii do środy włącznie.

5. Parafia nasza organizuje wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd w sobotę – 6 czerwca, powrót w niedzielę po uroczystościach. Koszt 200 zł obejmuje nocleg w pokoju wieloosobowym, obiadokolację i śniadanie. Zapisy w zakrystii i w ramach biura parafialnego.

6. Parafia nasza organizuje w dniach 24.04 – 03.05 pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz zaliczką w wysokości 500 zł. Do końca lutego prosimy o wpłatę całej należności w złotówkach. Formularze umowy są dostępne w zakrystii.

7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

8. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego!