II Niedziela po Bożym Narodzeniu 5 stycznia 2020 r.          

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

 • dziś:
  -
  o 16.30 w naszym kościele zapraszamy na koncert finałowy Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek; w związku z koncertem Msza wieczorna o 19.00, a zmiana tajemnic różańcowych jest przełożona na niedzielę – 12 stycznia na 17.00;
 • poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego:
  - jesteśmy zobowiązani w tym dniu do uczestniczenia we Mszy świętej!
  - Msze w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego;
  - podczas Mszy poświęcenie kredy, kadzidła i wody; poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów literami: K+M+B 2020 (inicjały Trzech Króli) lub C+M+B 2020 (pierwsze litery od słów: Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi mieszkanie).
  - Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli – rozpoczęcie na Rynku Staromiejskim o 11.30 – Parafianie udający się na Orszak proszeni są w miarę możliwości o ubranie jakiejś części ubrania w kolorze pomarańczowym;
 • piątek:
  - spowiedź święta 15 minut przed Mszą wieczorną;
 • sobota:
  - o 19.00 w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu p. Moniki Kuszyńskiej.
  Są jeszcze dostępne karty wstępu.
  - w związku z koncertem Msza święta o 18.00 będzie odprawiona w kaplicy;
 • przyszła niedziela – Niedziela Chrztu Pańskiego:
  -
  o 16.00 na plebanii parafialne spotkanie opłatkowe;
  - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych. 

 1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
 2. Biuro parafialne podczas trwania kolędy czynne będzie: od wtorku do piątku od 15.00 do 15.45 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.
  Podczas trwania kolędy okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.
 3. Plan kolędy umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku – od 16.00, w soboty – od 12.00.
 4. W niedzielę 19 stycznia zapraszamy dzieci na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” Teatru Lalek, który gościnnie wystąpi w naszej Parafii. Początek spektaklu o 14.00 w sali kominkowej. Bezpłatne karty wstępu będą do odebrania w przyszłą niedzielę.
 5. Parafia nasza organizuje w dniach 24.04 – 03.05 pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz zaliczką w wysokości 500 zł.
 6. W ramach biura parafialnego ostatni tydzień przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów VII klas. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.
 7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
 8. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały 2020 rok!

ks. Andrzej Hryckowian

WAŻNE

Jerozolima

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec