III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2019 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Halina Bacz, l. 91, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (17.12): Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 12.30,
  • śp. Kazimierz Kołecki, l. 86: Msza pogrzebowa z ciałem w kościele w środę (18.12) o 11.00, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w sobotę (21.12) o 14.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami o 6.30 na roraty połączone ze śniadaniem; w środę o 18.00 i w sobotę o 6.30 Msza roratnia dla dorosłych.

1.W tym tygodniu:

• dziś – III Niedziela Adwentu:
    - rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w naszej Parafii, które poprowadzi o. Stanisław Jarosz, paulin
    ; nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o 9.00 i 18.00; spowiedź święta we wtorek od 8.45 i od 17.30; program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej;
    - przed kościołem kiermasz organizowany przez Skautów Europy oraz zbiórka makulatury, puszek i nakrętek organizowana przez Rycerzy Kolumba;
  • środa:
    o 16.00 w Hospicjum Mszę świętą odprawi ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk – po Mszy spotkanie opłatkowe;
  • czwartek:
    o 9.00 Msza, a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów;
    - podczas Mszy  o 18.00 harcerze ZHP przekażą naszej Parafii betlejemskie światło pokoju – to światełko będzie można zabrać do domu również w przyszłą niedzielę;
    - o 19.00 w sali kominkowej spotkanie dla rodziców osób powołanych z naszej Parafii;
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    - o 11.00 w domu Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej przy ul. Norwida adoracja dla dzieci;
    - o 19.00 w katedrze adwentowe czuwanie młodych;
  • przyszła niedziela – IV Niedziela Adwentu:
    gościć będziemy na Mszach świętych przepięknie śpiewających trzech białoruskich solistów tworzących zespół „Vies Bonum”.

1. Zostało włączone ogrzewanie podłogowe kościoła dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. W kościele został wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe dla ubogich; przed kościołem wspólnota Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz nasze parafialne bombki choinkowe.
  3. Trwa nasza parafialna akcja „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy ołtarzu umieszczona jest choinka, na której wisi 100 parafialnych bombek. Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł na pokrycie kosztów leczenia 17-letniego Aleksandra, może taką bombkę zabrać z choinki do domu.
  4. Przed kościołem można nabyć karty wstępu na koncert kolęd w wykonaniu p. Moniki Kuszyńskiej. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 11 stycznia o 19.00. Karty wstępu dostępne w cenie 35 zł.
  5. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów VII klas. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.
  6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
  7. Przy stoliku z gazetami można nabyć opłatki. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Wojciechowy” oraz kalendarze diecezjalne.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu!