II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 2019 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Wanda Kryszyńska,   l. 94, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza pogrzebowa o 11.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 12.00,
  • śp. Halina Mikołajczyk, l. 87, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza pogrzebowa o 13.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 14.00,
  • śp. Władysław Bogusławski, l. 85, którego pogrzeb odbędzie się również w poniedziałek: Msza pogrzebowa o 06.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.30,
  • śp. Bronisław Ziółkowski, l. 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami o 6.30 na roraty połączone ze śniadaniem; w środę o 18.00 i w sobotę o 6.30 Msza roratnia dla dorosłych.

1.W tym tygodniu:

• dziś – II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
    po Mszy o 12.00 błogosławieństwo matek oczekujących narodzin dziecka;
  • poniedziałek:
    - dzień wieczystej adoracji w naszej Parafii: z tego powodu adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 24.00
  • wtorek:
    od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • środa:
    o 18.45 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych;
  • czwartek:
    podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej diecezji; po Mszy spotkanie synodalne;
  • piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy:
    - 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego  - pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, o ofiarach stanu wojennego, ich rodzinach i sprawcach;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 18.45 spotkanie opłatkowe dla scholii dziecięcej, ministrantów i ich rodzin;
  • sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana o doktora Kościoła:
    - o 9.00 Msza, a po niej spotkanie przygotowane przez wspólnotę Emmanuel; o 10.00 schola dziecięca;
  • przyszła niedziela – III Niedziela Adwentu:
    - rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w naszej Parafii, które poprowadzi o. Stanisław Jarosz, paulin
    ;
    - przed kościołem kiermasz organizowany przez Skautów Europy oraz zbiórka makulatury, puszek i plastikowych nakrętek organizowana przez Rycerzy Kolumba.

1. Zostało włączone ogrzewanie podłogowe kościoła dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. W kościele został wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe dla ubogich. Dziękujemy również za produkty przekazane na rzecz ubogich w ostatni piątek i w sobotę w sklepie „Biedronka”; przed kościołem wspólnota Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz nasze parafialne bombki choinkowe.
  3. Trwa nasza parafialna akcja „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy ołtarzu umieszczona jest choinka, na której wisi 100 parafialnych bombek. Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł na pokrycie kosztów leczenia 17-letniego Aleksandra, może taką bombkę zabrać z choinki do domu.
  4. Pragniemy poinformować, że od przyszłej niedzieli można będzie nabyć karty wstępu na koncert kolęd w wykonaniu p. Moniki Kuszyńskiej. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 11 stycznia o 19.00. Karty wstępu dostępne w cenie 35 zł.
  5. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów VII klas. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.
  6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
  7. Przy stoliku z gazetami można nabyć opłatki. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Tygodnik Wojciechowy” oraz kalendarze diecezjalne.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu!