XXVIII Niedziela zwykła 13 października 2019 r.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej Parafii:

• śp. Henryk Baranowski, l. 68,
  • śp. Bogusław Tubielewicz, l. 56.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

O 17.30 przez cały październik nabożeństwo różańcowe; różaniec dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00 – zapraszamy!

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”;
    - przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz sprzedaż kremówek;
    - o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;
    - po Mszy o 18.00 procesja fatimska;
    - w dniu wyborów parlamentarnych zachęcamy do udziału w wyborach przypominając, że jest to obowiązkiem chrześcijanina;
  • poniedziałek:
    -
    w Dniu Edukacji Narodowej polecajmy Jezusowi, Dobremu Nauczycielowi wszystkich nauczycieli8, wychowawców i pracowników edukacji w naszej Ojczyźnie;
  • wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła:
    - o 18.40 Rada Duszpasterska;
  • środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego:
    - o 9.00 Msza, a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów;
    - o 18.40 spotkanie RPSK;
  • piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - pamiętajmy o modlitwie w intencji pracowników służby zdrowia w dniu ich patronalnego święta;
  • sobota:
    o 10.00 schola dziecięca;
  • przyszła niedziela – Niedziela Misyjna: podczas Mszy o 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00 gościć będziemy wspólnotę Emmanuel.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

2. Rodziny i małżeństwa przeżywające trudności zachęcamy do skorzystania z pomocy Poradni Rodzinnej, mieszczącej się w Koszalinie przy ul. Andersa 24. W poradni skorzystać można z pomocy: doradcy życia rodzinnego, prawnika, kapłana, pedagoga, psychologa, mediatora czy terapeuty uzależnień. Szczegóły na stronie: www.diecezjakoszalin.pl

3. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na rekolekcje pod hasłem: "Ochrzczeni i posłani". Rozpoczęcie w niedzielę - 13 października, zakończenie w środę - 16 października w kościele Ducha Świętego. Msze z nauką rekolekcyjną i warsztatami -   w niedzielę o 18.00, w pozostałe dni o 19.00. Rekolekcje poprowadzą: ks. dr Maciej Będziński – Sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce oraz siostra Monika Juszka, klaretynka-misjonarka. Zapraszamy.

4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

5. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

6. Tych, którzy złożyli deklarację uczestniczenia w „Różańcu dla rodziców”, prosimy o odbiór ze stolika z gazetami przygotowanych imiennie kartek.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

ks. Andrzej Hryckowian

tv msza biskup