XVIII Niedziela zwykła - 5 sierpnia 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Józefa Ernest, l. 96,
  • śp. Aniela Łazowska, l. 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.
Codziennie, oprócz środy, aż do zakończenia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę towarzyszymy pielgrzymom gromadząc się w naszym kościele na modlitwie o 17.45.

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
  • poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego;
    - po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio;
  • środa – wspomnienie św. Dominika, kapłana:
    - o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy:
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej Diecezji;
  • piątek – św. Wawrzyńca:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. W dniach 10-20 sierpnia w Koszalinie odbędzie się Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy „GO4PEACE”. Jest to inicjatywa Archidiecezji Paderborn oraz naszej Diecezji. Weźmie w nim udział ponad 100 młodych ludzi z 15 krajów Europy (m.in. Albania, Austria, Niemcy, Kosowo, Chorwacja, Czechy, Norwegia, Bośnia i Hercegowina).
Przez dziesięć dni młodzi ludzie będą razem budować „mosty pokoju” między narodami oraz angażować się w wolontariat na terenie miasta Koszalina (m.in. remont mieszkania dla potrzebującej rodziny, pomoc w Domu Miłosierdzia i domach Caritas).
W ramach programu przewidziana jest dla gości wycieczka rowerowa do Mielna - na sobotę i niedzielę (11-12 sierpnia) potrzebujemy wypożyczyć dla gości z Europy 15 rowerów. Zwracamy się także z prośbą do pięciu rodzin o przyjęcie na obiad dwójki młodych gości w dniu 15 sierpnia o 12.30. Lista chętnych znajduje się na stoliku z gazetami.

3. W okresie wakacji biuro parafialne czynne będzie we wtorki i w piątki od 15.00 do 17.00.

4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

5. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu wakacji i urlopów!