Niedziela 20 maja 2018 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Walenty Romanowski, l. 88.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
Nabożeństwa majowe – codziennie, z wyjątkiem środy o 17.30; w środy nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej przy figurze NMP przy ul. Zwycięstwa.

1.W tym tygodniu:

• dziś – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
    - podczas Mszy o 12.00 Rocznica I Komunii świętej;
  • poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła:
    - o 18.45 spotkanie organizacyjne przed planowanym na niedzielę 27 maja festynem parafialnym;
    - w ramach festynu pragniemy zorganizować turniej szachowy – osoby chętne proszone są o zapisanie się w zakrystii na listę; zapisy do 24 maja;
  • środa:
    - o 17.30 spotkanie rodzin szensztackich z s. Celiną – opieka nad dziećmi zapewniona;
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana:
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii w rocznice ich święceń;
    - podczas tej Mszy świętować będziemy także przypadające w dniu następnym imieniny ks. Grzegorza Szymanowskiego;
    - na Górze Chełmskiej o 18.00 spotkanie dla nauczycieli i wychowawców – gościem spotkania będzie ks. Piotr Wieteska – ojciec duchowny WSD;
  • piątek:
    - o 17.00 okazja do spowiedzi świętej:
    - o 18.00 Msza w intencji modlitewnych kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej – po Mszy spotkanie w sali kominkowej;
  • sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza:
    - o 7.30 wyjazd na pielgrzymkę dzieci do Sanktuarium w Skrzatuszu – zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii;
  • przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy:
    - po Mszy o 12.00 festyn parafialny „Wojcieszki”, m.in. z loterią fantową, aukcjami, konkursami i kulinarnymi specjałami. Fanty w postaci nowych rzeczy można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do piątku włącznie;
    - prosimy o upieczenie ciasta –na stoliku z gazetami znajduje się lista, na którą prosimy zapisywać deklarowaną liczbę ciast; ciasta prosimy składać w sali św. Wojciecha (wejście od strony parkingu) w sobotę od 17.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 07.00;
    - od 08.00 mężczyzn prosimy o pomoc w rozstawieniu stołów, krzeseł i namiotów;
    - dochód z festynu przeznaczony jest na malowanie naszego kościoła.
    - w związku z festynem nie będzie Mszy o 15.00;
    - o 15.00 na Górze Chełmskiej kolejne kazanie w ramach cyklu „Kazanie na Górze”.

2. Pragniemy poinformować o akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku na rzecz Filipa Gonciarka (19-letniego chłopca chorego na białaczkę, bardzo zaangażowanego w życie Kościoła). Rejestracja będzie możliwa zarówno w galeriach handlowych i na rynku staromiejskim – od piątku do niedzieli, jak i w najbliższą niedzielę przed kościołami naszego miasta.

3. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w terminie od 23 czerwca do 26 czerwca. W programie: Niepokalanów, Świątynia Opatrzności Bożej, nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie Sejmu i miasta. Koszt 440 zł. Proszę o wpłatę pozostałej kwoty należności.

4. Rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Grecji proszę o wpłatę do końca maja pozostałej należności za wyjazd.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodych do Lednicy w sobotę – 2 czerwca. Istnieje możliwość wyjazdu na spotkanie wraz z parafią katedralną. Koszt 60 zł. Wyjazd ok. godz. 8.00. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mateusza Chmielewskiego (697574222).

6. Zaproszenie na zjazd absolwentów KUL, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca z okazji 100-lecia działalności. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

8. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!