VI Niedziela Wielkanocna  - 6 maja 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Maria Sarnowska – Słomska, l. 80,
  • śp. Anna Jarmusz, l. 62,
  • śp. Walentyna Łukowska, l. 72, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (07.05): Msza pogrzebowa o 10.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 11.30
  • śp. Jan Tykwiński, l. 94 (tato p. Ryszarda Tykwińskiego).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe – codziennie, z wyjątkiem środy o 17.30; w środy nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej przy figurze NMP przy ul. Zwycięstwa.

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    - po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia "Leczymy z Misją", która organizuje pomoc medyczną dla Kenii;
  •  wtorek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski:
    - od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
    - po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Żywego Różańca;
  • czwartek:
    - o 18.00 Msza wotywna o Duchu Świętym, podczas której modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej diecezji;
    - po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego;
  • piątek:
    - o 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    - o 6.30 sprzed kościoła wyjazd autokaru na pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza;
    - przed południem – o 10.00 i 12.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych;
  • przyszła niedziela:
    - podczas Mszy o 10.30 i 12.00 Uroczystość I Komunii świętej;
    - po Mszy o 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

2. W ankiecie – zapytaniu dotyczącym najbliższych prac w naszym kościele uczestniczyło 1.030 osób: Najwięcej osób (715) oddało swój głos na odświeżenie wnętrza naszej świątyni polegające na malowaniu ścian, modernizacji oświetlenia i nagłośnienia. Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie.

3. W sobotę z powodu spowiedzi dzieci pierwszokomunijnych biuro parafialne będzie nieczynne.

4. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w terminie od 23 czerwca do 26 czerwca. W programie: Niepokalanów, Świątynia Opatrzności Bożej, nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki i muzeum poświęconego ks. Jerzemu, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzanie Sejmu i miasta. Koszt 440 zł.

5. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.

6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

7. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!