V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Jacek Jaszczyk, l. 33.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    - o 15.00 na Górze Chełmskiej koronka do Bożego Miłosierdzia i nieszpory, a potem pierwsza w tym roku katecheza z cyklu „Katechezy na Górze”, którą wygłosi o. Piotr Włodyga;
  • wtorek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika:
    - rozpoczęcie nabożeństw majowych – codziennie, z wyjątkiem środy o 17.30;
  • środa – wspomnienie św. Atanazego, biskupa:
    - po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe przy figurze NMP przy ul. Zwycięstwa;
  • czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski:
    - Msze w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00;
    - od 17.00 z racji I czwartku miesiąca Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • I piątek miesiąca – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków:
    - o 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 19.00 Rada Parafialna;
    - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00;
    - dzięki dyspensie ks. Biskupa nie obowiązuje post;
  • I sobota miesiąca:
    - wypełniając prośbę Matki Bożej wypowiedzianą w Fatimie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pięciu pierwszych sobót miesiąca: Msza święta o 7.00 będzie sprawowana jako wynagrodzenie za pierwsze z pięciu bluźnierstw wypowiadanych przeciw Matce Bożej – za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP;
  • przyszła niedziela:
    - po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia "Leczymy z Misją", która organizuje pomoc medyczną dla Kenii.

2. Biuro parafialne czynne w środę i w piątek od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 12.00.

3. Jest jeszcze pięć wolnych miejsc na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w terminie od 23 czerwca do 26 czerwca. W programie: Niepokalanów, Świątynia Opatrzności Bożej, nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki i muzeum poświęconego ks. Jerzemu, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzanie Sejmu i miasta. Koszt 440 zł.

4. Nasza Parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza w sobotę – 12 maja. Koszt 40 zł. Dziś jeszcze można zapisać się w zakrystii na ten wyjazd.

5. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w Grecji w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.

6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

7. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!