Niedziela Miłosierdzia Bożego  - 8 kwietnia 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Zofia Połoczańska, l. 94,
  • śp. Weronika Ozga, l. 93,
  • śp. Maria Różewska, l. 76.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Na stoliku z gazetami znajduje się księga, do której prosimy o wpisywanie swojej gotowości pełnienia dyżuru modlitewnego w kwietniu.

1.W tym tygodniu:

• dziś – Niedziela Miłosierdzia Bożego:
      - przed każdą Mszą świętą odmówimy w kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego
      – po Mszy członkowie Rady Duszpasterskiej rozdają karty z obrazkiem Jezusa Miłosiernego i tekstem koronki;
      - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
      - o 18.00 Msza i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;
    • poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia:
      - Msze w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00;
      - zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – każdy z nas może przez dar 9-miesięcznej modlitwy (dziesiątek różańca oraz przypisana krótka modlitwa) uratować jedno poczęte życie! Czyż to nie wspaniały dar – uratować człowiekowi życie?! Dziś po Mszach rozdawane są przed kościołem deklaracje – prosimy o ich wypełnienie i pozostawienie lub o przyniesienie ich na jutrzejszą wieczorną Mszę – podczas tej Mszy matkom oczekującym dziecka zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo;
      - po Mszy spotkanie Grupy modlitwy o. Pio;
    • wtorek:
      - od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
      - o 18.40 konferencja formacyjna dla członków Żywego Różańca;
    • czwartek:
      - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej diecezji, po Mszy spotkanie parafialnego zespołu synodalnego – dziś po Mszach ze stolika z gazetami proszę o zabranie krótkiej ankiety dotyczącej najbliższego spotkania;
      - po spotkaniu synodalnym spotkanie Rady Duszpasterskiej;
    • piątek:
      - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    • sobota:
      - o 9.00 zbiórka ministrantów;
      - o 10.00 schola dziecięca;
    • przyszła niedziela – Niedziela Biblijna:
      - o 16.00 w sali kominkowej bogato ilustrowany zdjęciami wykład pt. „Tajemnica historii Samarytan”.

2. Dziś jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę do Warszawy w terminie od 23 czerwca do 26 czerwca. Koszt 440 zł. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł.
Także dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę mężczyzn w dniach 28-29 kwietnia (sobota-niedziela) do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Papież Franciszek ogłosił rok 2018 Nadzwyczajnym Rokiem św. Józefa w Sanktuarium Kaliskim. W programie pielgrzymki jest także nawiedzenie grobu św. Wojciecha w Gnieźnie oraz Sanktuarium maryjnego w Licheniu. Koszt ok. 200 zł.

3. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.

4. Zapraszamy w sobotę – 21 kwietnia 2018 r. o 18.00 do Filharmonii Koszalińskiej na koncert związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Biorąc udział w koncercie wspieramy budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Dalsze szczegóły na plakacie.

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

6. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!