Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 1 kwietnia 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Lilla Karaszkiewicz,   l. 59. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech ta prawda towarzyszy nam w codziennym życiu i dodaje sił do życia zgodnego z wiarą.
Jeszcze do najbliższej soboty zbieramy do skarbonki w kościele ofiary na rzecz koszalińskiego Hospicjum w ramach naszej parafialnej jałmużny wielkopostnej.
Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

1.W tym tygodniu:

• dziś – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
    - wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie o 5.30;
    - rezurekcja o 6.00; nie będzie Mszy o 7.30;
    - pozostałe Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego;
    - do przyszłej niedzieli codziennie o 17.45 nowenna do Miłosierdzia Bożego;
  • jutro – drugi dzień Świąt Wielkanocnych:
    - Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego;
    - ofiary złożone na tacę są przeznaczone na KUL i kształcenie w diecezji;
  • wtorek wielkanocny:
    - biuro parafialne będzie nieczynne;
  • czwartek wielkanocny:
    - od 17.00 Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
    - o 19.00 Rada Parafialna;
  • piątek wielkanocny – I piątek miesiąca:
    - od 17.00 w kościele oraz od 18.45 do 20.00 w kaplicy adoracji okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego;
    - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00;
    - nie obowiązuje post;
  • sobota wielkanocna – I sobota miesiąca:
    - o 7.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za nasze grzechy, a szczególnie za brak miłości;
    - po Mszy odmówimy wspólnie część różańca świętego;
  • Niedziela Miłosierdzia Bożego:
    - przed każdą Mszą świętą odmówimy w kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. W sobotę - 7 kwietnia odbędzie się kolejny pogrzeb dzieci utraconych. Msza Święta w intencji rodziców i rodzin po stracie dziecka o 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym o 11.30 w kaplicy.

3. Jeszcze tylko przez tydzień trwać będą zapisy dla członków Żywego Różańca na pielgrzymkę do Warszawy w terminie od 23 czerwca do 26 czerwca. Koszt 440 zł. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł.
Także do przyszłej niedzieli trwać będą zapisy na pielgrzymkę mężczyzn w dniach 28-29 kwietnia (sobota-niedziela) do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Papież Franciszek ogłosił rok 2018 Nadzwyczajnym Rokiem św. Józefa w Sanktuarium Kaliskim. W programie pielgrzymki jest także nawiedzenie grobu św. Wojciecha w Gnieźnie oraz Sanktuarium maryjnego w Licheniu. Koszt ok. 200 zł.

4. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

6. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!