IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Połumackanycz, l. 90.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 18.30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Przez okres Wielkiego Postu odmawiamy codziennie o 17.45 koronkę od Bożego Miłosierdzia prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej parafii. Zachęcamy do składania do skarbonki w prezbiterium jako jałmużnę wielkopostną ofiar na rzecz koszalińskiego Hospicjum.

1.W tym tygodniu:

• dziś – IV Niedziela Wielkiego Postu:
    - rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w Parafii – poprowadzi je ks. Piotr Pawlukiewicz: w niedzielę - nauki podczas każdej Mszy;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o. Rekolekcjonisty;
  • poniedziałek:
    - po Mszy o 18.00 – nauka dla mężczyzn;
    - rozpoczęcie rekolekcji szkolnych – poprowadzą je Siostry Uczennice Krzyża; wszystkie spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół znajdujących się na terenie naszej Parafii odbywać się będą w kościele; rekolekcje potrwają do środy włącznie; plan spotkań rekolekcyjnych został przekazany do szkół;
  • wtorek:
    - dzień wieczystej adoracji w naszej Parafii;
    - po Mszy o 18.00 – nauka dla kobiet;
    - od 16.00 do 17.30 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • środa:
    - nauki rekolekcyjne podczas Mszy o 8.00 i 18.00;
    - spowiedź rekolekcyjna: od 7.45 i od 17.00 – zapraszamy!
    - biuro parafialne czynne będzie od 15.00 do 16.30;
  • czwartek:
    - o 9.00 Msza, a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów;
    - o 19.00 w kaplicy katecheza neokatechumenalna;
  • piątek:
    - od 17.00 spowiedź święta;
    - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
    - o 20.00 sprzed katedry wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta – podczas nabożeństwa od IX do X stacji krzyż poniesie nasza Parafia;
  • sobota:
    - o 9.00 zbiórka ministrantów;
    - o 10.00 schola dziecięca;
    - Mszą świętą o 10.00 rozpocznie się wielkopostne spotkanie dla katechetów uczących we wszystkich szkołach koszalińskich;
    - o 18.00 Msza święta w intencji ks. Zbigniewa Jędrzejczyka i ks. Zbigniewa Werry w dniu ich imienin;
  • V Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu;
    - przed kościołem zbiórka makulatury organizowana przez Rycerzy Kolumba.

2. Informujemy, że aż do października/listopada 2018 w kościele katedralnym w Koszalinie prowadzone będą prace renowacyjno - remontowe. Wszystkie nabożeństwa i funkcje liturgiczne sprawowane są w ramach parafii katedralnej w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca.
3. Bardzo serdecznie zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. W ramach dyżurów – we wtorki i w piątki od 17.00 do 18.00 – parafialna wspólnota Caritas pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% na rzecz Caritas. Na stoliku za gazetami znajdują się dodatkowe informacje.
4. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie dla dzieci i młodzieży w terminie od 21 lipca do 2 sierpnia. W tym roku zapraszamy na kolonie do Grecji. W ramach kolonii pobyt w hotelu przy plaży, wycieczki na Górę Olimp, Waterland, Meteory oraz zwiedzanie Budapesztu. Koszt 950 zł i 260 euro. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.
5. W kościele znajduje się kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe przeznaczone dla osób potrzebujących. Dziękujemy za wszystkie dary żywnościowe przekazane podczas piątkowej i sobotniej zbiórki w sklepie „Biedronka”.
6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
7. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego!