Święto Świętej Rodziny - 31 grudnia 2017 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Walenty Radziwiłowicz, l. 68

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7:30 do 17:30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Na stoliku z gazetami umieszczony jest grafik 30-minutowych dyżurów. Prosimy o wpisanie się na wybrane 30 minut w tygodniu adoracji i zachowanie wybranego czasu dyżuru przez kolejne tygodnie stycznia.

1W tym tygodniu:

dziś
Święto Świętej Rodziny:
- podczas Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich;
- o 17.30 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku;
- o 24.00 Msza święta, a po niej spotkanie noworoczne.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki:
- nie będzie Mszy o 7.30
;
- jesteśmy zobowiązani w tym dniu do uczestniczenia we Mszy świętej;
- pozostałe Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego;

wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;

I czwartek miesiąca:
- podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

I piątek miesiąca:
- o 17.00 spowiedź święta;

- Uroczystość Objawienia Pańskiego:
- jesteśmy zobowiązani w tym dniu do uczestniczenia we Mszy świętej;
- Msze w naszym kościele będą odprawiane o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i w kaplicy o 17.00.
- podczas Mszy poświęcenie kredy, kadzidła i wody; poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów literami: K+M+B 2018, które są inicjałami Trzech Króli. Można także oznaczyć drzwi literami: C+M+B 2018, które są pierwszymi literami od słów: Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi mieszkanie;
- o 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert finałowy międzyszkolnego konkursu kolęd i pastorałek.

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli – rozpocznie się on o 12.45 na Rynku Staromiejskim; przed Orszakiem każdy otrzyma koronę, śpiewnik z tekstami kolęd, a na zakończenie słodką niespodziankę.

przyszła niedziela
- Święto Chrztu Pańskiego:
- o 16.00 na plebanii parafialne spotkanie opłatkowe: zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian!
- o 17.15 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

02.01 – wtorek od 16.00: ul. Bzów, Platanowa, Orzechowa

03.01 – środa od 16.00: ul. Dębowa, Czeremchowa, Hebanowa, Wierzbowa

04.01 – czwartek od 16.00:ul. Kalinowa, Cisowa, Akacjowa, Sosnowa

05.01 – piątek od 16.00: ul. Gerberowa, Sadowa, Zielona

Plan całej kolędy umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

3. Podczas trwania kolędy okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie od wtorku do piątku od 15.00 do 15.45.

4. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów II klas gimnazjum i siódmych szkoły podstawowej. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.

5. Zapraszamy do naszego kościoła na koncerty kolęd: 13 stycznia o 19.00 kolędy i pastorałki zaśpiewają w naszym kościele „Skaldowie” – karty wstępu na to wydarzenie w cenie 35 zł są dostępne przy stoliku z gazetami. 14 stycznia po Mszy o 12.00 koncert chóru dziecięcego „Pomerania Cantat” Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie. W niedzielę – 14 stycznia w sali kominkowej o 16.00 i 17.00 przedstawienie „Kot w butach” Teatru Lalek „Frajda” – bezpłatne karty wstępu będą dostępne w następną niedzielę.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Gruzji. Termin: 5 – 16 czerwca 2018 roku. W programie najcenniejsze i najpiękniejsze miejsca kraju. Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

8. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego” i „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości.
Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

Proboszcz - ksiądz Andrzej Hryckowian

Święto Świętej Rodziny: podczas Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; o 17.30 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku; o 24.00 Msza święta, a po niej spotkanie noworoczne.