III Niedziela Adwentu

Zapraszamy codziennie od 7:30 do 17:30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z lampionami na godzinę 6:30 na roraty połączone ze śniadaniem.
Msza roratnia również w środę, o godzinie 18:00 i w sobotę o godzinie 6:30 – po Mszy zapraszamy na śniadanie.

1W tym tygodniu:

• dziś:
    • III Niedziela Adwentu
    • rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, które poprowadzi o. Sebastian Fierek;
    • nauki rekolekcyjne również w poniedziałek i we wtorek, podczas Mszy świętej o godzinie 9:00 i 18:00;
    • spowiedź rekolekcyjna - we wtorek, podczas Mszy świętej o godzinie 9:00 i od godziny 17:00;
    • rogram rekolekcyjny umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej;
  • czwartek:
    • o godzinie 18:00 Msza święta podczas której przekazane zostanie naszej Parafii betlejemskie światło pokoju – będzie je można zabrać do domu również w IV Niedzielę Adwentu;
    • po Mszy świętej spotkanie RPSK;
  • piątek:
    • o godzinie 17:00 spowiedź święta;
    • o godzinie 17:30 nabożeństwo ku czci Najdroższej Krwi Chrystusowej;
    • podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 Komunia święta będzie udzielana pod dwiema postaciami;
  • sobota:
    • o godzinie 6:30 ostatnia w tym roku Msza święte roratnia;
    • o godzinie 9:00 zbiórka ministrantów;
    • o godzinie 10:00 spotkanie scholii dziecięcej;
    • o godzinie 20:00 w katedrze adwentowe czuwanie młodych;
  • przyszła niedziela:
    • IV Niedziela Adwentu;
    • o godzinie 12:00 Msza dziękczynna za dar życia dzieci uratowanych poprzez duchową adopcję dziecka poczętego – zapraszamy wszystkich, którzy przez ostatnie 9 miesięcy uczestniczyli w naszej Parafii w tym Bożym dziele;
    • nie będzie Mszy świętej o godzinie 18:00;
    • Msze święte pasterskie o godzinie 22:00 i 24:00.

2. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów II klas gimnazjum i siódmych szkoły podstawowej.
Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.

3. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła na koncerty kolęd:

• 6 stycznia o godzinie 18:00 koncert finałowy międzyszkolnego konkursu kolęd i pastorałek;
  • 7 stycznia po Mszy świętej o godzinie 12:00 koncert chóru dziecięcego „Pomerania Cantat” Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie
  • 13 stycznia o godzinie 19:00 kolędy i pastorałki zaśpiewają w naszym kościele „Skaldowie” – karty wstępu na to wydarzenie w cenie 35 zł. są dostępne przy stoliku z gazetami.

4. Trwa nasza parafialna akcja „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”.
Przy ołtarzu umieszczona jest choinka, na której wisi 100 parafialnych bombek.
Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł. na pomoc rodzinie państwa Katarzyny i Mirosława, mieszkającej niedaleko Brus, może taką bombkę zabrać z choinki do domu.
Rodzina ta straciła dom podczas sierpniowych nawałnic i obecnie mieszka w kontenerze.
Została ona polecona przez koordynatora pomocy ze strony Caritas.

5. W kościele jest kosz, do którego można składać produkty żywnościowe dla ubogich.
Przed kościołem wspólnota Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, torby żywnościowe Caritas oraz nasze parafialne bombki choinkowe.
Wspólnota Caritas rozprowadza także płyty z kolędami i pastorałkami na rzecz Hospicjum Caritas w Darłowie.
Przy stoliku z gazetami można nabyć opłatki.
Parafia nie roznosi opłatków po domach.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży bombek i opłatków są przeznaczone na zakup nowego wkładu kominkowego.

6. Od 27 do 31 grudnia Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie zaprasza na Kurs Jan. Dalsze szczegóły na plakacie.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Gruzji.
Termin: 5 – 16 czerwca 2018 roku. W programie najcenniejsze i najpiękniejsze miejsca kraju.
Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

9. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego" i „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości.
Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu.

Proboszcz - ksiądz Andrzej Hryckowian

wtorek: od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;