Wizyta WSD w Koszalinie

oaza wsd110 listopada 2012r. do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie pielgrzymowały wspólnoty Ruchu Światło -Życie z całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W XIX już pielgrzymce uczestniczyło ponad 600(!) osób: dorosłych, młodzieży i dzieci należących do różnych wspólnot w ramach Oazy.
W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć członków wspólnoty Ruchu Światło-Życie, która zawiązała się w naszej Parafii.
Do seminarium pojechało czterech przedstawicieli (gimnazjalista, uczennice szkoły średniej i studentka) oraz dk. Grzegorz, s. Monika i s. Natalia - wszyscy z niebieskimi elementami w stroju (znakiem rozpoznawczym dekanatu Koszalin).

Podczas spotkania było dużo czasu na modlitwę wspólną, adorację, czas dla bliźniego, śpiew, nawet taniec oraz dzielenie się w grupach doświadczeniem wiary.
Wszystko odbywało się w atmosferze ogromnej odświętności i radości.

Szczytem pielgrzymki była Eucharystia, którą sprawował bp. Edward Dajczak wraz z 25(!) kapłanami i dwoma diakonami (jednym z nich był nasz dk. Grzegorz).

Więcej nt. pielgrzymki będzie można wkrótce znaleźć w zakładce "Grupy parafialne" - "Dla dzieci i młodzieży" - "Oaza młodzieżowa".
Jest już artykuł o tym spotkaniu w "Gościu Niedzielnym".

Zapraszamy serdecznie młodych pragnących doświadczyć daru wspólnoty i przeżywaniem swego życia w świetle, które daje nam Bóg, na spotkania Oazy odbywające się w poniedziałki o 18:45.
Spotykamy się przy wejściu do salek od strony parkingu i figury Matki Bożej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, obawy, to przyjdź z koleżanką, kolegą.

oaza wsd2oaza wsd3oaza wsd4