oaza m logoRuch Światło-Życie (czyli tzw. Oazę) zainicjował Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Pragnął on stworzyć system ciągłej formacji chrześcijańskiej.
Wychodząc z założenia, że prawdziwy rozwój życia chrześcijańskiego nie może być wydarzeniem jednostkowym, przypadkowym, czyli np. ograniczać się tylko do przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych, ale musi trwać przez całe życie, następując krok po kroku.

Ruch Światło-Życie pragnie objąć swoim oddziaływaniem jak najszersze kręgi począwszy od dzieci (Oaza Dzieci Bożych), poprzez młodzież (Oaza Żywego Kościoła) aż po rodziny (Oaza Rodzin, zwana też Ruchem Domowego Kościoła).

Celem pracy formacyjnej Ruchu jest kształtowanie dojrzałej postawy chrześcijańskiej poprzez pogłębianie życia modlitewnego, sakramentalnego, wchodzenie w bliski kontakt ze Słowem Bożym, kształtowanie postaw społecznych, co ma prowadzić do gotowości podjęcia posługi (diakonii) w Kościele według rozeznanego w trakcie formacji powołania.

W naszej parafii wspólnota oazowa dopiero się tworzy.
Zaczynaliśmy spotykać się w czwórkę. Są wśród nas osoby z gimnazjum, szkoły średniej i studenci.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek o g. 17:00.
Zbieramy się przed kościołem i wspólnie przechodzimy do salki.

Spotkania rozpoczynają się modlitwą i śpiewem, rozmawiamy o Jezusie, Bogu Ojcu i Duchu Świętym, Maryi, Ich wpływie na nasze życie oraz o naszych problemach, sukcesach i całym naszym życiu.
Podczas wakacji spotkania w parafii będą zawieszone, a oazowicze będą mogli wzrastać w wierze podczas piętnastodniowych rekolekcji organizowanych przez Ruch Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na terenie diecezji i poza nią.

Wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w życiu oazy naszej parafii zachęcamy do przyjścia na spotkanie w dowolny wtorek.
Serdecznie zapraszamy, jest naprawdę super.

Odpowiedzialni za wspólnotę są:
ks. Bogusław Płocharski (moderator)
s. Natalia Frączek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej.

Kontakt:

Polecamy następujące strony: