joomla greenRóżaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – to nazwa modlitwy, w której rozważamy zbawcze tajemnice z życia Jezusa i Maryi. Mamy głębokie przekonanie, że modlitwa ta jest źródłem wielu łask.
Wspólnota Różańcowa modli się w intencjach papieskich, misyjnych i parafialnych oraz spotyka się na czuwaniach przed większymi uroczystościami w naszej Parafii.

Spotkania wspólnoty Żywego Różańca odbywają się:
- w I niedziele miesiąca o g. 17:00 – zmiana tajemnic różańcowych,
- w I wtorki miesiąca po Mszy świętej o g. 18:00 – konferencja formacyjna,
- w każdy wtorek o g. 17:30 - wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą świętą.

Wspólnota Żywego Różańca naszej Parafii

Testowy link do filmu: [ zobacz ]

Kolejny test: [ zobacz ]

Na zdjęciu widać naszą parafialną wspólnotę Żywego Różańca w listopadzie 2011 r. - wówczas w naszej Parafii istniały cztery Róże Różańcowe. Jedną Różą tworzy 20 osób. Róża Różańcowa odmawia codziennie cały różaniec, przy czym każdy z członków danej Róży modli się codziennie w podanych intencjach tylko jedną wyznaczoną tajemnicą różańca.
Obecnie mamy 8 róż żeńskich, 3 róże męskie i 2 róże młodzieżowe a okresowo tworzona jest także róża dziecięca.
Nasza wspólnota jest obecnie największą w Parafii i liczy ponad 250 osób i ciągle rośnie!
Nazwy Róż wraz z opiekunami (tzw. zelatorami) umieszczamy poniżej.

I Róże żeńskie
1. Róża żeńska bł. Hiacynty - Dorota Ilecka,
2. Róża żeńska św. Tereski z Lisieux - Justyna Prygiel,
3. Róża żeńska św. Michała Archanioła - Zuzanna Borejko,
4. Róża żeńska św. Teresy z Avila - Beata Piasecka,
5. Róża żeńska św. Faustyny - Janina Stary,
6. Róża żeńska św. Anny - Janina Stary,
7. Róża żeńska św. Bernadetty Soubirous - Janina Stary,
8. Róża żeńska św. Rity - Zuzanna Borejko;

II Róże męskie
1. Róża męska św. Józefa - Bartosz Ilecki,
2. Róża męska św. Jana Pawła II - Bartosz Ilecki,
3. Róża męska św. Maksymiliana Kolbe (niepełna) - Bartosz Ilecki;

III Róże młodzieżowe
1. Róża młodzieżowa św. Marii Goretti - Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz,
2. Róża młodzieżowa św. Stanisława Kostki - Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas. Wystarczy wyrazić taką chęć wobec kapłana naszej Parafii, albo po prostu przyjść na spotkanie.

Grupą opiekuje się ks. Proboszcz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najbliższe wydarzenia:

01.03. (niedziela) g. 17:00- zmiana tajemnic różańcowych

03.03. (wtorek) g. 18:45 (po wieczornej Mszy św.) - spotkanie formacyjne

Zapraszamy!

Intencje modlitewne na luty 2015 r.:

Intencja ogólna – aby więźniowie, szczególnie ludzie młodzi, mieli możliwość powrotu do godnego życia;

Intencja misyjna – aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie;

Intencja parafialna – aby coraz większa liczba wiernych czuła się odpowiedzialna za budowanie wspólnoty parafialnej.