Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wizytacja księdza biskupa Zbigniewa Zielińskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Koszalinie

bW dniu 10 października 2022 roku biskup koadiutor Zbigniew Zieliński spotkał się z katechetami: Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz, Panem Krzysztofem Dzietczykiem i księdzem Bogusławem Płocharskim, uczącymi w naszej szkole oraz Panią dyrektor Wioletą Maksymowicz i Panią wicedyrektor Justyną Jakubczyk w celu bliższego poznania i poszerzenia wiedzy o sytuacji uczniów w naszej szkole.

Na spotkaniu obecni byli również ksiądz Andrzej Hryckowian, proboszcz parafii pw. świętego Wojciecha w Koszalinie i ksiądz Dariusz Wypych, dyrektor wydziału katechetycznego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Po spotkaniu u Pani dyrektor wszyscy zostali zaproszeni na spotkanie z wolontariuszami Szkolnego Koła CARITAS, gdzie Pani Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz, opiekun SKC, zaprezentowała działalność Szkolnego Koła CARITAS z okazji 15-lecia istnienia. Ksiądz biskup Zbigniew Zieliński w ciepłych słowach podziękował wolontariuszom i Pani Ani za dobro, które rośnie i starania w budowaniu cywilizacji miłości. Niespodzianką były kwiaty dla księdza biskupa z prośbą o modlitwę za wszystkich wolontariuszy i opiekuna SKC.

Wszyscy usiedli przy stole, gdzie były jabłka jako symbol naszej szkoły i tort z okazji 15-lecia istnienia Szkolnego Koła CARITAS w naszej szkole. Nie zabrakło na spotkaniu ciepłych słów, zwierzeń wolontariuszy i atmosfery radości. Ogromne podziękowania należą się Pani Marcie Larek, która zawsze pomagała przy akcjach Szkolnego Koła CARITAS razem ze swoimi dziećmi Kamilem i Natalią. Tego dnia również Pani Marta przygotowała dla wszystkich przyjęcie. Kiedy dobro się dzieli, to tak naprawdę się mnoży i jest go coraz więcej.

Jak powiedział święty Jan Paweł II w 10 punkcie encykliki Redemptor Hominis (Odkupiciel Człowieka) „Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa. I dlatego właśnie Chrystus-Odkupiciel, jak to już zostało powiedziane, „objawia w pełni człowieka samemu człowiekowi”. To jest ów — jeśli tak wolno się wyrazić — ludzki wymiar Tajemnicy Odkupienia. Człowiek odnajduje w nim swoją właściwą wielkość, godność i wartość swego człowieczeństwa.” Dlatego Szkolne Koło CARITAS opiera się na Chrystusie, na źródle Miłości i przekazuje ją dalej innym ludziom, którzy pragną być kochani, ważni i obdarzani szacunkiem również w obdarowaniu. To wielka umiejętność.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 sobota:  godzina  16:00 
   

aaa

Biuro parafialne - w wakacje

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
nieczynne

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
nieczynne

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec