Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Różańcowe róże

2Maj jest w kościele katolickim miesiącem w sposób szczególny poświęconym czci Matki Bożej. Gromadzimy się wieczorem w kościołach, kaplicach i przydrożnych figurkach, by odmawiać litanię loretańską. Pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w Polsce w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i w Krakowie. Pod koniec XIX wieku nabożeństwo to stało się znane w całym kraju.
W naszej wspólnocie parafialnej pierwszemu nabożeństwu majowemu towarzyszyło spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, połączone z wymianą Tajemnic Różańcowych.

Matka Boża od każdego z nas otrzymała białą różę. Kwiaty ozdobiły Jej figurę stojącą przy ołtarzu.

"Maryjo, będąc w Żywym Różańcu i tworząc Róże Różańcowe, pragniemy aby w tej każdej różyczce, ofiarowanej Tobie, zawarte było serce i miłość każdego z nas, i wiara każdego z nas, i nadzieja każdego z nas. Więc przyjmij nie tylko tę różę, ale przyjmij to, co ona wyraża, nasze serca! - modlił się opiekun naszej wspólnoty, ksiądz Proboszcz Andrzej Hryckowian. Następnie poprowadził dziesiątkę różańca oraz indywidualnie pobłogosławił ręce modlących się na różańcu. W naszej Parafii jest ich wiele, ale wciąż wielu w niej nie ma. A przecież ta modlitwa jest zdrojem łask!

 

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
15:00 - 16:00

Środa
nieczynne

Czwartek
nieczynne

Piątek
15:00 - 16:00

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec