Adoracja

adoreKażdego dnia czeka. W ciszy i w samotności, ukryty w białej kruszynie Chleba. Bóg zakochany w Swych dzieciach. Jak każdy zakochany pragnie naszej bliskości. Oczekuje, że będziemy się z Nim dzielić mijającym dniem: chce słuchać skarg i próśb, poznać radości i smutki. Przecież umie wszystkiemu zaradzić: przenika nasze serca i dusze, widzi w nich problemy, lęki, żale, bezsilność, ogarnia nas Swą miłością i uzdrawia.

Możemy powiedzieć Mu wszystko- bez obaw, że nie zrozumie, wyśmieje, potępi. Wystarczy przyjść i ... zostać. Nie trzeba zasypywać Go lawiną modlitw, lecz wyciszyć swe wnętrze, przyklęknąć, pochylić głowę, oddać Mu pokłon w pokorze, dziękując za Jego doskonałość i dobroć.

Wystarczy na Jego miłość odpowiedzieć z miłością uśmiechem, gestem, prostymi słowami: dobrze, że jesteś, dobrze mi tu z Tobą.... Gdy brakuje słów, by wyrazić, co czujemy, nie mówmy nic, uwielbiając Go w milczeniu. Ważne, by- choć przez chwilę- Jezus mógł mieć nas na wyłączność: nasze myśli, serca, pragnienia, nasz czas.

Gdy już to ofiarujemy, możemy ufnie- niczym dzieci- nadstawić dłonie, przyjąć Jego dary: pokój i radość, i poczuć się jak w raju, bo przecież spędzamy te chwile twarzą w twarz z Bogiem!

Adoracja wieczysta w naszej Parafii - czwartek 9 grudnia od 6.00 do 22.00.